Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Nena


 Data notowania: 1984-03-03  (Music Week) 
Numer 1: Nena - ''99 Red Baloons''(Epic) A 4074

 

   'M. W.' chart: 4 II-21 IV '84 (12 w.), no. 1 3-17 III '84 (3 w.); „Billb.” chart: 2 m.   [Joern-Uwe Fahrenkrog-Petersen, Carlo Karges, Kevin McAlea] Nena to mieszana niemiecka grupa wokalno-instrumentalna z wokalistką Gabriele Kerner (ur. 24 III 1960 w Hagen), występującą zresztą też pod pseudonimem Nena. Kompozytorka i autorka tekstów, była również cenioną producentką nagrań. Wystąpiła także z powodzeniem w trzech filmach niemieckich. Jako solistka popularność zdobyła w 1982 piosenką Nur geträumt. 99 Red Baloons to bezpretensjonalna piosenka, oparta na tanecznych rytmach, wykonana wszakże z rockową ekspresją.


  


 Data notowania: 1984-03-10  (Music Week) 
Numer 1: Nena - ''99 Red Baloons''(Epic) A 4074

   Na liście znajdują się dwa utwory z nazwiskami znanych aktorów w tytułach: Michael Caine (Madness, miejsce 16.) i Robert de Niro's Waiting (Bananarama, miejsce 38.). Caine nawet występuje u Madness w roli komentatora. Poprzedni utwór z aktorem filmowym w tytule to John Wayne Is Big Leggy z przełomu sierpnia i września 1982 w wykonaniu brytyjskiego duetu producencko (Jeremy Healy)-wokalnego (Kate Garner) Haysi Fantayzee. Bananarama to najpopularniejsza londyńska żeńska grupa wokalna lat 80. Była popularna również w USA, gdzie jej wersja Venus doszła do 1. miejsca listy „Billboardu”. W skład tria wchodziły Sarah Dallin, Siobhan Fahey i Keren Woodward. Fahey, po wyjściu za mąż za Dave'a Stewarta z Eurythmics, opuściła zespół i w 1988 sformowała popularny duet Shakespear's Sister.
Honorowania Beatlesów ciąg dalszy! Wkrótce po nadaniu ich imienia jednej z ulic, władze Liverpoolu przyznają honorowe obywatelstwo miasta wszystkim żyjącym członkom grupy.


  


 Data notowania: 1984-03-17  (Music Week) 
Numer 1: Nena - ''99 Red Baloons''(Epic) A 4074

   Najwyższą pozycją w całej swej karierze w UK notouje znany zespół Kool & the Gang – 2., z podwójnym SP Joanna / Tonight. Do 15. pozycji z piosenką 'Ullo John! Got a New Motor? dotarł w tym tygodniu Alexei Sayle, angielski komik i piosenkarz, który dokładnie dwa lata później wraz ze swoją grupą the Young Ones osiągnie szczyt listy brytyjskiej w parodystycznej przeróbce Living Doll; oczywiście główni wykonawcy to znów śpiewający Cliff Richard i grający na gitarze Hank Marvin.