Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Windsor Davies & Don Estelle


 Data notowania: 1975-06-07  (Music Week) 
Numer 1: Windsor Davies & Don Estelle - ''Whispering Grass''(EMI) 2290

 

   'M. W.' chart: 17 V-2 VIII '75 (12 tyg.), no. 1 7-21 VI '75 (3 tyg.)

   [Fred & Doris Fisher] Label: Windsor Davies as B. S. M. Williams & Don Estelle as Gunner Sugden (Lofty). Wyjątkowo niespodziewany no. 1: po raz pierwszy ten utwór przebojem został w 1940 w wykonaniu amerykańskiego zespołu wokalnego the Ink Spots. Ogromną popularność po 35 latach piosenka ta zawdzięcza dwóm gwiazdom popularnego sitcomu TV BBC, 'It Ain't Half Hot, Mum' - Windsorowi Daviesowi i Donowi Estelle, którzy wcielili się w postacie BSM Williamsa i Gunnera Sugdena (Lofty'ego). Niezależnie od wszystkiego, musi zdumiewać, że jednym z najpopularniejszych utworów roku 1975 był utwór, który pasował bardziej do sal dancingowych sprzed ćwierć wieku, wykonywany przez dwóch wokalistów o skontrastowanych głosach: basie i tenorze.

   Po sześciu latach do Top 10 wraca wielki przebój z 1969 - Israelites Desmonda Dekkera. Poprzednio, 16 IV 1969 znalazł się na samym szczycie listy sygnowany jako Desmond Dekker & the Aces. W tym tygodniu znalazł się na 10. miejscu.


  


 Data notowania: 1975-06-14  (Music Week) 
Numer 1: Windsor Davies & Don Estelle - ''Whispering Grass''(EMI) 2290

   Z pierwszej dwudziestki wypada amerykański zespół wokalny Disco Tex & the Sex-O-Lettes w piosence I Wanna Dance with Choo (Doo Dat Dance) (z 13. na 22. miejsce). Natychmiast ten dyskotekowy brak uzupełnia utwór Disco Stomp Hamiltona Bohannona, który z 23. przenosi się na 16. pozycję i dołącza do Disco Queen zespołu Hot Chocolate (11. miejsce).
Alice Cooper dość długą przerwę na liście brytyjskiej - od marca 1974 (Teenage Lament '74 - jako zespół Alice Cooper) do maja 1977 [(No More) Love at Your Convenience - jako wokalista Alice Cooper] - wypełnia rozlicznymi koncertami. Niestety, podczas jednego z nich w tym miesiącu w Vancouver, potknął się i przewrócił, łamiąc sobie sześć żeber.


  


 Data notowania: 1975-06-21  (Music Week) 
Numer 1: Windsor Davies & Don Estelle - ''Whispering Grass''(EMI) 2290

   Ostatni utwór Osmondów w pierwszej dwudziestce, The Proud One, dochodzi do swej najwyższej pozycji - 5. Również do najwyższej pozycji - 32., dochodzi piosenka You Lay So Easy on My Mind, śpiewana przez Andy'ego Williamsa. Obu wykonawców łączy jeden ważny fakt: wielka popularność the Osmonds rozpoczęła się od ich występu właśnie w programie telewizyjnym Williamsa.
Do 6. pozycji dochodzi Paul McCartney, a właściwie on ze swym zespołem Wings, z piosenką Listen to What the Man Said. To już czwarty jego no. 1 na amerykańskiej liście 'Billboardu' (po Uncle Albert / Admiral Halsey, My Love i Band on the Run), gdy tymczasem na liście brytyjskiej najwyżej notowanym jest wciąż jego pierwszy SP - Another Day z początku 1971. Na szczęcie jego nowy album - Venus & Mars prowadzi po obu stronach Atlantyku.
Z listy wypada reedycja jednego z większych przebojów listy brytyjskiej, (Your Love Keeps Lifting Me) Higher & Higher, jednego z prekursorów stylu soul - Jackiego Wilsona, obecnie połączona na jednym SP z drugą stroną 'A' - I Get the Sweetest Feeling. Poprzednio na liście 'Record Retailer' był obecny od maja do lipca 1969, a w przyszłości zawita na nią jeszcze w lipcu 1987. Wkrótce, podczas październikowego występu w Camden w New Jersey artysta dozna nagłej zapaści i zapadnie w śpiączkę, w wyniku której do końca życia będzie przebywał w łóżku.