Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Walker Brothers (the)


 Data notowania: 1965-09-23  (Record Retailer) 
Numer 1: Walker Brothers (the) - ''Make It Easy on Yourself''(Philips) BF 1428

 

   'Rec. Ret.' chart: 19 VIII-18 XI '65 (14 tyg.), no. 1 23 IX '65 (1 tydz.);
no. 336. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Burt Bacharach, Hal David] The Walker Brothers to amerykańskie trio wokalne z Los Angeles, które całą swą karierę i sukcesy związało z rynkiem brytyjskim. Jak już wcześniej pisałem, "braci" Walker nie łączyły żadne więzy pokrewieństwa. Mało tego - pochodzili z trzech różnych okolic USA: wokalista, pianista i basista Scott Walker (właśc. Noel Scott Engel) z Ohio, wokalista i gitarzysta John Walker (właśc. J. Maus) z Nowego Jorku, a perkusista Gary Walker (właśc. G. Leeds) z Kalifornii (analogiczna sytuacja, jak wiele lat później z Ramonesami). Po piosence Love Her (20. miejsce w czerwcu tego roku) trzy następne wydane w UK nagrania znalazły się w pierwszej trójce notowań! Pierwsze z nich - Make It in Easy on Yourself to skarga po utraconej miłości autorstwa Bacharacha i Davida; zdobyło też pewną popularność w USA, poprawiając niższą (20.) pozycję wersji oryginalnej z 1962 rhythm'n'bluesowego balladzisty Jerry'ego Butlera. Trio zdobyło błyskawicznie wielką popularność wśród nastolatków brytyjskich, a w klasyfikacji czasopisma 'the Melody Maker' zostało uznane 'największą nadzieją' brytyjskiej muzyki pop-rockowej. W 1967 każdy z 'braci' postanowił rozpocząć karierę solową (Scott Walker swój pierwszy SP nagrał jeszcze w 1957) i zespół przestał istnieć.


  


 Data notowania: 1966-03-17  (Record Retailer) 
Numer 1: Walker Brothers (the) - ''The Sun Ain't Gonna Shine Anymore''(Philips) BF 1473

 

   'Rec. Ret.' chart: 3 III-12 V '66 (11 tyg.), no. 1 17 III-7 IV '66 (4 tyg.); 'Billb.' chart: 13. m.;
inne wersje: Cher (26. m. '96);
no. 336. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Bob Gaudio, Bob Crewe] Po raz drugi w ciągu pół roku popularne trio amerykańskie the Walker Brothers osiągnęło szczyt listy brytyjskiej; i tym razem, podobnie jak w przypadku Make It Easy on Yourself, była to dramatyczna, emocjonalnie wykonana ballada o utraconej miłości. Autorzy tej piosenki - Bob Crewe i Bob Gaudio napisali ją dla Frankiego Valliego (lider the Four Seasons), który nagrał ją, lecz nie odniósł żadnego sukcesu. Tę melodramatyczną balladę Scott Walker zaśpiewał perfekcyjnie głębokim barytonem, który dopełniały idealnie zrównoważone harmonie wokalne pozostałych Walkersów w stylu zbliżonym do stylu the Four Seasons. Choć trio sukcesy odnosiło przede wszystkim w UK, ta piosenka zyskała pewną popularność również w USA. The Walker Brothers zakończą wkrótce działalność jako trio i rozpoczną kariery solowe.

   Niespodziewany spadek These Boots Are Made for Walking z 1. pozycji aż na 9.! To największe takie przesunięcie od kiedy istnieje zestawienie "Record Retailer", porównywalne jedynie z utworem You're Driving Me Crazy zespołu jazzowego the Temperance Seven, który 25 V 1961 również spadł z samego szczytu na 9. miejsce. Rekord w całej historii listy należy do Harry'ego Belafonte, którego słynny utwór gwiazdkowy Mary's Boy Child 3 I 1958 spadł z 1. miejsca aż na 12.!


  


 Data notowania: 1966-03-24  (Record Retailer) 
Numer 1: Walker Brothers (the) - ''The Sun Ain't Gonna Shine Anymore''(Philips) BF 1473

   Do Top 20 wchodzą cztery nowe utwory: dwie wersje piosenki Elusive Butterfly - Amerykanina Boba Linda (z 21. miejsca na 8.) i Irlandczyka Vala Doonicana (z 35. na 18.), Hold Tight najbardziej utytułowanego zespołu 1966 - Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich (z 23. na 14.) i słynny przebój Paula Simona i Arta Garfunkela The Sound of Silence, tym razem w wykonaniu irlandzkiego tria the Bachelors (z 39. na 20.). Najmniej znany z tej czwórki jest quasi-folkowy piosenkarz z Baltimore - Bob Lind. Istotnie, na liście brytyjskiej umieścił tylko dwa utwory, z których popularność zyskał jedynie Elusive Butterfly, ale przecież to również świetny kompozytor - jego utwory mieli w swym repertuarze m. in. Cher, Marianne Faithfull, Nancy Sinatra i the Turtles.


  


 Data notowania: 1966-03-31  (Record Retailer) 
Numer 1: Walker Brothers (the) - ''The Sun Ain't Gonna Shine Anymore''(Philips) BF 1473

   Dziwny sekwens trzeci tydzień z rzędu: utwory z 4. pozycji spadają na 7., a utwory z 12. spadają na 17 pozycję. 17 III: 7. miejsce - Backstage Gene'a Pitney'a (z 4.), 17. miejsce - Inside - Looking out Animalsów (z 12.); 24 III: 7. - A Groovy Kind of Love Mindbendersów (z 4.), 17. - Nineteenth Nervous Breakdown Stonesów (z 12.); 31 III - 7. Sha La La La Lee grupy Manfred Mann (z 4.), 17. These Boots Are Made for Walking Nancy Sinatry (z 12).
W marcu dochodzi do lekkiej epidemii opuszczania przez muzyków swoich zespołów: Lulu zaraz po powrocie z występu w Polsce opuszcza grupę the Luvvers (przyczyną jest jej trudny romans z gitarzystą Luversów Alecem Bellem), perkusista John Steele rozstaje się z Animalsami, a Barry Jenkins żegna the Nashville Teens, aby zastąpić... Johna Steele'a.


  


 Data notowania: 1966-04-07  (Record Retailer) 
Numer 1: Walker Brothers (the) - ''The Sun Ain't Gonna Shine Anymore''(Philips) BF 1473

   Pięć świetnych wokalistek znajduje się w Top 40: na 13. miejscu Cilla Black (Alfie), na 16. Dusty Springfield (You Don't Have to Say You Love Me), na 18. Cher [Bang Bang (My Baby Shot Me down)], na 20. Nancy Sinatra (These Boots Are Made for Walking) i na 31. Petula Clark (My Love). Ponadto cztery dziewczyny widnieją w tytułach utworów: na 13. miejscu wspomniana już Alfie (Cilla Black), na 14. Barbara Ann (the Beach Boys), na 28. piosenka I Met a Girl (utwór wokalny Shadowsów) i na 32. Supergirl (Graham Bonney).