Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Tommy Edwards


 Data notowania: 1958-11-07  (New Musical Express) 
Numer 1: Tommy Edwards - ''It's All in the Game''(MGM) 989

 

   "NME" chart: 3 X '58-23 I '59 (17 tyg.), no. 1 7-21 XI '58 (3 tyg.), "Billb." chart: 1. m.;
inne wersje: Cliff Richard (2. m. '63), the Four Tops (5. m. '70)

   [Charlie Gates Dawes, Carl Sigman] Tę wielokrotnie nagrywaną piosenkę skomponował w 1912 późniejszy wiceprezydent USA gen. Charles Gates Dawes, a tekst dopisał w 1951 Carl Sigman, wtedy nosiła ona tytuł Melody in a Major, a nagrali ją Nat "King" Cole i Dinah Shore. Oryginalna wersja Edwardsa weszła do amerykańskiej Top 20 w 1951, lecz dopiero ponowne nagranie, dokonane osiem lat później, w konwencji "beat ballad" zyskało ogromną popularność, wynosząc je na szczyt listy amerykańskiej i brytyjskiej; na całym świecie sprzedano około 3 mln SPs z tym utworem. Pochodzący z Virginii piosenkarz, zmarły 23 X 1969, nagrał jeszcze kilka bardzo interesująco brzmiących utworów (Please Mr. Sun, Morning Side of the Mountain, My Melancholy Baby), jednak żaden nie zdobył należnej im popularności. Stronę "B" tego wielkiego przeboju - Please Love Me Forever - w 1961 do pierwszej dwudziestki listy "Billboardu" wprowadziła grupa Cathy Jean & the Roommates.

   Ważna postać amerykańskiego rock'n'rolla debiutuje na liście brytyjskiej: Eddie Cochran wykonuje własny utwór (w przyszłości rockowy standard) Summertime Blues. Ostatni tydzień w zestawieniu prezentuje się melodia Patricia w wykonaniu orkiestry Pereza Prado. Ten kubański band-leader ponownie pojawi się na liście 4 XII 1994, czyli dopiero za 36 lat i 27 dni! Będzie to największa w historii listy brytyjskiej przerwa w pobycie na niej przez jednego wykonawcę.
"NME" rozpoczyna ogłaszanie najlepiej sprzedawanych LPs w UK. Pierwszą najwyżej notowaną płytą jest ścieżka dźwiękowa z musicalu South Pacific. Prowadzenia tego nie odda aż do połowy lipca 1960!


  


 Data notowania: 1958-11-14  (New Musical Express) 
Numer 1: Tommy Edwards - ''It's All in the Game''(MGM) 989

   Żaden zespół nie miąl w latach 50. tylu przebojów po obu stronach Atlantyku, co duet the Everly Brothers. Bird Dog jest jego czwartym "złotym SP" w USA, a w UK w tym tygodniu dochodzi do 2. pozycji.
Na liście: na się pojawia się ostatni tegoroczny no. 1 - It's Only Make Believe, śpiewany przez odnoszącego dotąd sukcesy w muzyce country Conway'a Twitty'ego (właśc. Harold Lloyd Jenkins).


  


 Data notowania: 1958-11-21  (New Musical Express) 
Numer 1: Tommy Edwards - ''It's All in the Game''(MGM) 989

   Dużą popularnością cieszył się wówczas temat Tom Dooley o znanym opryszku z czasów Dzikiego Zachodu. Pierwowzorem była XIX-wieczna piosenka Tom Dula. Najsłynniejszą wersję nagrało the Kingston Trio, trzej panowie z San Francisco, otrzymując zresztą za nią nagrodę Grammy w konkurencji najlepszych nagrań country. W UK duży sukces piosenką o Dooley'u odniósł Lonnie Donegan (3. pozycja na liście "NME"), choć rzadko i niechętnie włączał on utwory amerykańskie do swego repertuaru (wyjątkiem był tu jedynie wielki Leadbelly). I oto obie te wersje równocześnie, w tym właśnie tygodniu, weszły na brytyjską listę przebojów.
It's All in the Game Tommy'ego Edwardsa jest po raz ostatni na 1. miejscu. Od tej chwili, podobnie jak śpiewana przez Dickiego Valentine'a piosenka Finger of Suspicion, będzie przez kolejne cztery tygodnie spadać o jedno miejsce: w przyszłym tygodniu - 2. miejsce, potem 3., 4. i 19 XII - 5. (kolejne pozycje od 26 XII to 4., 8., 11., 15. i 23 I 1959 - 27.).