Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Tina Charles


 Data notowania: 1976-03-06  (Music Week) 
Numer 1: Tina Charles - ''I Love to Love (But My Baby Loves to Dance)''(CBS) 3937

 

   

'M. W.' chart: 7 II-24 IV '76 (12 tyg.), no. 1 6-20 III '76 (3 tyg.);
inne wersje: Tina Charles - I Love to Love, remix (67 pl. '86)   [Jack Robinson, James Bolden] Angielka Tina Charles (właśc. T. Hoskins) karierę piosenkarską rozpoczęła dość wcześnie, gdyż jeszcze pod koniec lat 60. nagrała dla wytwórni CBS kilka niewiele znaczących SPs. W tym czasie związała się z mało znaną grupą Northern Lights, a następnie - na początku lat 70. - z Wild Honey. W 1974 nagrała solowy SP, cover utworu Presley'a, One Broken Heart for Sale (covery to była zresztą jej specjalność w tamtych czasach). Na brytyjskiej liście przebojów znalazła się we wrześniu 1975 jako wokalistka zespołu Martina Jay'a - 5000 Volts w utworze I'm on Fire. Wkrótce zainteresował się nią producent płyt Carla Douglasa - Biddu, który współpracował zarówno przy jej SP - You Set My Heart on Fire, jak i przy I Love to Love (But My Baby Loves to Dance), największym przeboju dyskotekowym w 1976. Popularność Charles trwała dwa lata; w tym czasie wprowadziła na listę 'Music Week' kolejne sześć piosenek, z których dwie weszły do Top 10. Na bardzo krótko przypomniano sobie o niej w 1986, gdy remix jej największego przeboju znów znalazł się na liście przebojów.


  


 Data notowania: 1976-03-13  (Music Week) 
Numer 1: Tina Charles - ''I Love to Love (But My Baby Loves to Dance)''(CBS) 3937

   Utwory, które zajmują w tym tygodniu swe najwyższe pozycje, znajdują się - poza jednym wyjątkiem - na 'okrągłych' miejscach: I Love to Love (But My Baby Loves to Dance) - Tina Charles na 1., (Do the) Spanish Hustle - Fatback Band na 10., Let's Do the Latin Hustle - Eddie Drennon & the B. B. S. Unlimited na 20. i London Boys - T. Rex na 40. miejscu. Wspomniany wyjątek to zajmująca 33. pozycję piosenka brytyjskiego zespołu Rainbow Cottage - Seagull.


  


 Data notowania: 1976-03-20  (Music Week) 
Numer 1: Tina Charles - ''I Love to Love (But My Baby Loves to Dance)''(CBS) 3937

   Wielki przebój Beatlesów - Yesterday, no. 1 na amerykańskiej liście 'Billboardu' w 1965, zostaje wreszcie wydany na SP w GB. Naturalnie wchodzi na listę 'Music Week', a w tym tygodniu dostaje się do Top 20 (17. pozycja). Jest on najczęściej nagrywanym przez innych wykonawców utworem; w samych tylko USA jest najczęściej emitowanym nagraniem: ponad 7 milionów emisji. Równocześnie w tym tygodniu do Top 30 dostaje się inny utwór zespołu - Here There & Everywhere z pamiętnego albumu Revolver, ale tu śpiewany przez znakomitą amerykańską wokalistkę łączącą elementy bluesa, country i folku - Emmylou Harris.
Odwołano wielkie tournée po USA grupy Wings. Powód był drobny, ale bolesny: gitarzysta Jimmy McCulloch złamał palec.