Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Tams (the)


 Data notowania: 1971-09-18  (Record Retailer) 
Numer 1: Tams (the) - ''Hey Girl Don't Bother Me''(Probe) PRO 532

 

   "Rec. Ret." chart: 31 VII-20 XI '71 (17 tyg.), no. 1 18 IX-2 X '71 (3 tyg.); 'Billb.' chart: 41. m.

   [Ray Whitley] Dianę Ross zmienia na 1. miejscu również soulowy wykonawca - męski kwintet wokalny z Atlanty, the Tams. Śpiewany przez nich, a w pierwszym rzędzie przez głównego wokalistę - Josepha Pope'a, Hey Girl Don't Bother Me, podobnie jak i I'm Still Waiting, to cover dawnego utworu rhythm'n'bluesowego (ten - z 1964) i reedycja ich wcześniejszej wersji. Zarówno jeden, jak i drugi dopiero teraz stały się przebojami. The Tams określano jako czarny zespół plażowy, czyli takich kolorowych Beach Boysów. W tym czasie zaliczali się już oni do weteranów amerykańskiego rhythm'n'bluesa i kończyli swą karierę, gdyż ich pierwszy utwór na liście 'Billboardu' - Antie Me notowany był w 1962; oni zaś powstali trzy lata wcześniej.

   Po dwóch tygodniach pobytu na liście SP Roda Stewarta Reason to Believe, wytwórnia Mercury zdecydowała się na zmianę strony "A"; od tego tygodnia jest nią Maggie May
Na 37. miejscu debiutuje jeden z najpopularniejszych zespołów I połowy lat 70. w UK - Bay City Rollers. Jego Keep on Dancing dotrze do 9. pozycji, a wszystkie następne utwory (do 1976) znajdą się w pierwszej dziesiątce! Producentem debiutanckiego utworu jest nie kto inny tylko Jonathan King. Debiutuje też francuski piosenkarz Danyel Gerard. Jego piosenka Butterfly osiągnęła krótkotrwałą, ale ogromną popularność w Polsce, ugruntowaną występem Gerarda na festiwalu w Sopocie. Oczywiście ten utwór nie ma nic wspólnego z przebojem no. 1 Andy'ego Williamsa na liście "New Musical Express" w 1957.


  


 Data notowania: 1971-09-25  (Record Retailer) 
Numer 1: Tams (the) - ''Hey Girl Don't Bother Me''(Probe) PRO 532

   Aż ośmiu wykonawców w Top 10 prowadziło wcześniej lub później na liście brytyjskiej. Oprócz the Tams są to: Nancy & Lee (Did You Ever, 2. miejsce; tu chodzi oczywiście o Nancy Sinatrę), Rod Stewart (Maggie May, 3 m.), Middle of the Road (Tweedly Dee Tweedly Dum, 4.), the Supremes (Nathan Jones, 5.), the Marmalade (Cousin Norman, 7.), Hot Chocolate [I Believe (in Love)], 8.) i Diana Ross (I'm Still Waiting, 10.). Tę dziesiątkę uzupełniają CCS (Tap Turns on the Water, 6. miejsce) i James Taylor (You've Got a Friend, 9.).


  


 Data notowania: 1971-10-02  (Record Retailer) 
Numer 1: Tams (the) - ''Hey Girl Don't Bother Me''(Probe) PRO 532

   Po raz ostatni na liście brytyjskiej znajduje się wielki przebój T. Rex - Get It on; wypada z notowań z 40. pozycji.