Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Survivor


 Data notowania: 1982-09-04  (Music Week) 
Numer 1: Survivor - ''Eye of the Tiger''(Scotti Brothers) SCT A 2411

 

   'M. W.' chart: 31 VII-6 XI '82 (15 tyg.), no. 1 4-25 IX '82 (4 tyg.); 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: Frank Bruno (28. m. '95)

   [Jim Peterik, Frankie Sullivan] Rynek amerykański w natarciu! Miesiąc temu ostry atak przypuścili the Steve Miller Band i ich Abracadabra (2. miejsce 10 i 17 VII), a w tym tygodniu czyni to utwór Eye of the Tiger. Jest to oryginalna wersja piosenki z filmu Sylvestra Stallone z 1982 Rocky III. Wykonuje ją heavy-rockowa grupa z Chicago - Survivor z głównym wokalistą Davem Bicklerem. To wyjątkowo interesujący utwór, efektownie wykonany i z rozmachem zaaranżowany. Tytuł Eye of the Tiger nosił też album, na którym znalazła się oryginalna wersja tej piosenki oraz film z nagraniami Survivora z 1986 w reżyserii Richarda C. Sarafiana, tego od Znikającego punktu z 1971.


  


 Data notowania: 1982-09-11  (Music Week) 
Numer 1: Survivor - ''Eye of the Tiger''(Scotti Brothers) SCT A 2411

   15. miejsce osiąga Cherry Pink & Apple Blossom White w wykonaniu Modern Romance. 27 lat wcześniej utwór ten triumfował na liście w dwóch wersjach: oryginalnej - Pereza Prado i jego kubańskiej orkiestry i tej jeszcze popularniejszej - trębacza Eddiego Calverta. Modern Romance to londyńska popowa grupa, lubiąca zahaczać o tematy latynoskie, wyrosła z nowo-falowego zespołu the Leyton Buzzards. Wokalistą jest Michael J. Mullins, który właśnie zastąpił lidera zespołu - Geoffa Deane'a. Deane poświęcił się - i to z dużym sukcesem - pisaniu scenariuszy do programów telewizyjnych (Birds of a Feather, Chef!, Babes in the Wood). W tym szlagierze sprzed ćwierć wieku grupę Modern Romance wspomaga John du Prez.
Na 1. miejsce listy albumów wchodzi w tym tygodniu LP duetu Yazoo - Upstairs at Eric's. To wielki sukces: nie tylko pierwsza płyta w ich dorobku, ale i nagrana dla małej, niezależnej wytwórni Mute. Yazoo to Alison Moyet i niedawny członek Depeche Mode - Vince Clarke. Sukces duetu widoczny był też na liście singlowej: trzy utwory, 34 tygodnie i wysokie pozycje Only You (2. miejsce) i Don't Go (3. miejsce).


  


 Data notowania: 1982-09-18  (Music Week) 
Numer 1: Survivor - ''Eye of the Tiger''(Scotti Brothers) SCT A 2411

   Dziwny utwór i jeszcze dziwniejszy wykonawca dochodzi do 31., najwyższej w całej swej karierze, pozycji: Ruff Mix, 'śpiewany' przez the Wonder Dog. 'Śpiewany' to dużo powiedziane! Ukrywający się pod tą nazwą niemiecki piosenkarz Harry Thumann generuje komputerowo całą gamę psiego warczenia w rytmie disco-beatu. Oryginalna wersja tego dziwadła pochodzi z 1955 i wykonywana była przez the Danish Singing Dogsh.


  


 Data notowania: 1982-09-25  (Music Week) 
Numer 1: Survivor - ''Eye of the Tiger''(Scotti Brothers) SCT A 2411

   Na liście mamy sporą liczbę utworów, które w przeszłości lub w przyszłości na niej prowadziły. Pomijając już aktualny no. 1, doliczymy się ich sześciu. Pierwszy jest dopiero na 14. miejscu: Come on Eileen - Dexy's Midnight Runners with the Emerald Express; na 26. wchodzi najbliższy prowadzący kawałek: Pass the Dutchie - Musical Youth; dwie pozycje niżej jest Cherry Pink & Apple Blossom White - Modern Romance featuring John du Prez, który oczywiście prowadził w innych wykonaniach w 1955; 37.: Fame - Irene Cara, 38.: Do You Really Want to Hurt Me - Culture Club i 40.: reedycja The House of the Rising Sun - the Animals.