Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Supremes (the)


 Data notowania: 1964-11-19  (Record Retailer) 
Numer 1: Supremes (the) - ''Baby Love''(Stateside) SS 350

 

   'Rec. Ret.' chart: 22 X '64-28 I '65 (15 tyg.), 'M. W.' chart: Diana Ross & the Supremes - (Tamla Motown TMG 915) 24 VIII-26 X '74 (10 tyg.), no. 1 19-26 XI '64 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: Honey Bane (58. m. '81);
no. 32 wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Brian Holland, Lamont Dozier, Edward Holland] Zaskakujące, że to jedno z najpopularniejszych triów w dziejach muzyki soulowej i najsłynniejsza żeńska grupa wokalna z Detroit (Diana Ross, Mary Wilson i Florence Ballard, która zmarła w 1976), miała tylko jeden utwór, właśnie ten, na 1. miejscu list przebojów po obu stronach Atlantyku. Oczywiście w USA tych nos. 1 było wiele. Ta wspaniała kompozycja Briana Hollanda, Lamonta Doziera i Edwarda Hollanda Jr. była też pierwszym utworem żeńskiej grupy wokalnej, który dotarł do 1. pozycji listy brytyjskiej. Swój sukces zawdzięczała głównie bardzo tanecznemu rytmowi i świetnie współbrzmiącym z delikatnym głosem Diany Ross refrenom. Ostro skrytykował takie odbieranie muzyki Art Sharp, lider the Nashville Teens wskazując, że ludzie potrafią zaśpiewa jedynie "Baby love, my baby love", nie słuchając w ogóle znakomitego tekstu utworu. Ross rozpoczęła karierę solowa w 1969; the Supremes zostały w 1988 wprowadzone do Rock'n'Roll Hall of Fame.

   Niezwykle rzadko w dziejach listy brytyjskiej zdarzało się tak, aby cała pierwsza trójka z poprzedniego tygodnia została w całości wymieniona. Mamy właśnie taką sytuację. 12 XI: 1. Oh Pretty Woman, 2. (There's) Always Something There to Remind Me, 3. Sha La La - Manfred Mann; 19 XI: 1. Baby Love, 2. All Day & All of the Night - the Kinks, 3. He's in Town - the Rockin' Berries. Dla He's in Town to 3. miejsce jest jednocześnie najwyższym. Zaskakujące w tym jest to, że już od ośmiu tygodni dla każdego utworu na tej pozycji jest to szczyt możliwości; a więc kolejno od 1 X: przez trzy tygodnie Where Did Our Love Go (the Supremes), When You Walk in the Room (the Searchers), przez dwa tygodnie The Wedding (Julie Rogers) i Sha La La (Manfred Mann).


  


 Data notowania: 1964-11-26  (Record Retailer) 
Numer 1: Supremes (the) - ''Baby Love''(Stateside) SS 350

   Na 39. pozycji pojawia się piosenka Terry, którą śpiewa 17-letnia Twinkle (właśc. Lynn Annette Ripley) z Surbiton w hrabstwie Surrey. To jej własny utwór opowiadający o śmierci młodego chłopaka z gangu motocyklowego (to wówczas częsta tematyka brytyjskiej produkcji rozrywkowej). Największy przebój z tego gatunku wejdzie niebawem na listę brytyjską: Leader of the Pack żeńskiego kwartetu Shangri-Las. Terry zyskała sporą popularność (4. miejsce w styczniu 1965) tak, że nawet młoda piosenkarka dostąpiła zaszczytu towarzyszenia samemu Jerry'emu Lee Lewisowi podczas jego koncertu w Brighton na początku 1965. Jednak był to jedyny przebój tej młodej utalentowanej kompozytorki.