Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Steve Harley & Cockney Rebel


 Data notowania: 1975-02-22  (Music Week) 
Numer 1: Steve Harley & Cockney Rebel - ''Make Me Smile (Come up & See Me)''(EMI) 2263

 

   

'M. W.' chart: 8 II-5 IV '75 (9 tyg.), (EMI CDHARLEY 1) 30 XII '95-13 I '96 (3 tyg.), no. 1 22 II-1 III '75 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 96. m.;
inne wersje: Steve Harley (46. m. '92)   [Steve Harley & Cockney Rebel] Steve Harley (właśc. Steven Nice), mocno kontrowersyjny dziennikarz londyński, założył swój pierwszy zespół w 1973; w tym składzie nagrał pierwsze i bardzo udane płyty (m. in. popularne SPs Judy Teen i Mr. Soft, sygnowane tylko nazwą zespołu). Latem 1974 grupa zakończyła działalność wskutek stałych konfliktów z Harley'em. Utwór Make Me Smile (Come up & See Me), nagrany już z całkiem innymi muzykami, cechował się - tak, jak większość - ciekawą aranżacją i linią melodyczną oraz agresywnym tekstem, dylanowskim w duchu. Od nagrania latem 1976 własnej, udanej wersji piosenki Beatlesów Here Comes the Sun większość płyt sygnował tylko własnym nazwiskiem. Niespodziewanie duży sukces odniósł w 1986, śpiewając w duecie z Sarahą Brightman The Phantom of the Opera. O mały włos nie zagrał wówczas roli operowego upiora w tym widowisku.

   Po przeszło 14 latach nieobecności do pierwszej dwudziestki wchodzi Johnny Mathis (I'm Stone in Love with You). Ostatnio w Top 20 znajdował się 5 I 1961 z utworem My Love for You. To jeden z kilku amerykańskich wykonawców na liście, którzy z aktualnymi przebojami odnieśli dużo większy sukces w UK niż we własnej ojczyźnie; dla potwierdzenia przykładem niech będzie zespół the Tymes ze swym niedawnym no. 1 - Ms Grace, żeńska grupa wokalna, związana z Barrym Whitem, Love Unlimited - It May Be Winter outside (But in My Heart It's Spring) i słynny aktor Telly Savalas w wielkim przeboju If. Wkrótce (8 III) dołączy do nich męska grupa wokalna the Moments & the Whatnauts z piosenką Girls, niemal zupełnie nie dostrzeżoną w USA.
W końcu lutego TV BBC pokazuje dokumentalny film o Davidzie Bowiem - Cracked Actor, co najmniej powściągliwie przyjętym przez krytykę i z dystansem przez samego artystę. Zbiega się to z wydaniem kolejnego SP - Young Americans, który już 1 III wejdzie na listę 'Music Week', ale dojdzie tylko do 18. pozycji.


  


 Data notowania: 1975-03-01  (Music Week) 
Numer 1: Steve Harley & Cockney Rebel - ''Make Me Smile (Come up & See Me)''(EMI) 2263

   Do Top 20 wchodzi tylko jeden utwór, ale za to z 23. pozycji aż na 2.! To przyszłotygodniowy no. 1 - If w wykonaniu popularnego aktora Telly'ego Savalasa.