Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Ruby Murray


 Data notowania: 1955-02-18  (New Musical Express) 
Numer 1: Ruby Murray - ''Softly Softly''(Columbia) DB 3558

 

   "NME" chart: 28 I-24 VI '55, 8 VII 55 (23 tyg.), no. 1 18 II-4 III '55 (3 tyg.);
no. 249 wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Mark Paul, Paddy Roberts, Pierre Dudan] Label: Ruby Murray with Ray Martin & his Orchestra. Współautorem tej delikatnej ballady był ceniony w UK angielski kompozytor Paddy Roberts. Wyniosła ona tę młodziutką wokalistkę (urodziła się w Belfaście 29 III 1935), będącą prawdziwą sensacją roku 1955 w UK, na jedyne w jej karierze 1. miejsce listy przebojów. Temat tej piosenki wykorzystali następnie w swych utworach wykonawcy amerykańscy: Jaye P. Morgan i Guy Lombardo. Ruby Murray, dziewczyna 'z następnych drzwi', jak ją często nazywano, piosenkarka o charakterystycznym nosowym głosie, była pierwszym wykonawcą, który na listę brytyjską wprowadził pięć kolejnych SP do pierwszej piątki. Popularność Murray na Wyspach była swego czasu tak duża, że jej nazwisko weszło nawet do gwary londyńskiej jako określenie sosu do potraw: 'murray', 'curry'. Wokalistka zmarła 17 XII 1996.


  


 Data notowania: 1955-02-25  (New Musical Express) 
Numer 1: Ruby Murray - ''Softly Softly''(Columbia) DB 3558

   Rok 1955 to w UK czas coverów. Tego choćby tygodnia znajdują się dwie wersje Let Me Go Lover - Teresy Brewer i Deana Martina, Mr. Sandman w wersji Dickiego Valentine'a (niedawno były wykonania Maxa Bygravesa i the Four Aces), Naughty Lady of Shady Lane śpiewana przez braci Ames i przez Deana Martina oraz A Blossom Fell wykonywana przez Dickiego Valentine'a i Nata "King" Cole'a (za dwa tygodnie pojawi się trzecia interpretacja - Ronniego Hiltona).


  


 Data notowania: 1955-03-04  (New Musical Express) 
Numer 1: Ruby Murray - ''Softly Softly''(Columbia) DB 3558

   W tym tygodniu na liście znalazły się dwie strony tego samego SP Ruby Murray: do piosenki Happy Days & Lonely Nights dołączył jej rewers na płycie - Let Me Go Lover. Pierwsza to standard z lat 20., druga natomiast to odważny cover utworu z 1. miejsca listy "Billboardu", wykonywany przez Joan Weber.