Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Pussycat


 Data notowania: 1976-10-16  (Music Week) 
Numer 1: Pussycat - ''Mississippi''(Sonet) SON 2096

 

   "M. W." chart: 28 VIII '76-22 I '77 (22 tyg.), no. 1 16 X-6 XI '76 (4 tyg.), utwór roku '76

   [Werner Theunissen] Na 1. miejsce wchodzi pierwszy wykonawca z Holandii: zespół wokalno-instrumentalny Pussycat. Założyły go Tonny Willé, Betty Drastra i Marianne Hensen w Limburgu jeszcze pod szyldem Zingende Zusjes (Śpiewające Siostry). Wykonywały wtedy pretensjonalny repertuar muzyki pop w języku niemieckim. Wkrótce dołączyli do nich gitarzysta John Theunissen, basista Theo Wetzels oraz perkusista Theo Coumans i tak powstała grupa Pussycat. Wylansowana przez nią prościutka piosenka Mississippi niespodziewanie zawojowała nie tylko Anglię (utwór roku wg 'Music Week'), ale i wiele krajów w całej Europie. Sukcesy zespołu ograniczyły się jednak tylko do tego roku.


  


 Data notowania: 1976-10-23  (Music Week) 
Numer 1: Pussycat - ''Mississippi''(Sonet) SON 2096

   W tym tygodniu, oprócz dwóch pierwszych utworów, w pierwszej trzydziestce nie ma ani jednego utworu, który zajmowałby swą najwyższą lokatę. Tym drugim utworem jest piosenka Demisa Roussosa - When Forever Has Gone.


  


 Data notowania: 1976-10-30  (Music Week) 
Numer 1: Pussycat - ''Mississippi''(Sonet) SON 2096

   Piosenką Lost In France debiutuje na liście jedna z najpopularniejszych wokalistek brytyjskich połowy lat 80. - Bonnie Tyler.


  


 Data notowania: 1976-11-06  (Music Week) 
Numer 1: Pussycat - ''Mississippi''(Sonet) SON 2096

   Największy sukces w UK odnosi amerykańska orkiestra Lalo Schifrina: Jaws, tytułowy temat z filmu "Szczęki" dochodzi w tym tygodniu do 14. miejsca. Schifrin mimo to będzie i tak zawsze kojarzony z muzyką do telewizyjnego serialu z lat 60. - Mission Impossible.