Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Pilot


 Data notowania: 1975-02-01  (Music Week) 
Numer 1: Pilot - ''January''(EMI) 2255

 

   "M. W." chart: 18 I-22 III '75 (10 tyg.), no. 1 1-15 II '75 (3 tyg.); 'Billb.' chart: 87. m.

   [Dave Paton] Czwarty no. 1 w ciągu czterech ostatnich tygodni; tak częste zmiany na szczycie listy będą obecne dopiero w roku 1977 - od 11 VI do 2 VII: I Don't Want to Talk about It / First Cut Is the Deepest Roda Stewarta, Lucille Kenny'ego Rogersa, Show You the Way You Go Jacksonów i So You Win Again zespołu Hot Chocolate. Zespół Pilot z Edynburga nie mógł w lepszym czasie wskoczyć na szczyt z piosenką January: w tygodniu właśnie kończącym styczeń. To typowy dla niego utwór - beztroski, prosty, ale perfekcyjnie, jak na styl pop, opracowany. Perkusista Stuart Tosh wkrótce przeniósł się do znacznie popularniejszej grupy - 10 CC, gitarzysta Ian Bairnson i basista David Paton zostali muzykami sesyjnymi i wzięli udział w nagraniu debiutanckiego albumu Kate Bush - The Kick inside, a keyboardzista i flecista Billy Lyall, krótko działał jako muzyk solowy, a następnie - do swej śmierci w grudniu 1989 (ciężka infekcja w wyniku AIDS) - występował w zespole Dollar. Pilot zdołał wprowadzić na listę 'Music Week' jeszcze tylko dwa utwory, oba w bieżącym roku (19 IV - Call Me round, a 27 IX - Just a Smile), ale żaden z nich nie wszedł nawet do pierwszej trzydziestki.


  


 Data notowania: 1975-02-08  (Music Week) 
Numer 1: Pilot - ''January''(EMI) 2255

   Aż trzy rodzeństwa (brat i siostra) w Top 10! Na miejscu 3. Mac & Katie Kissoon (Sugar Candy Kisses), na 6. Donny & Marie Osmond (Morning Side of the Mountain) i na 8. the Carpenters (Please Mr. Postman). Na liście pojawia się syn znanego komika amerykańskiego Jerry'ego Lewisa - Gary Lewis & the Playboys. Wraz ze swym zespołem śpiewa swą jedyną piosenkę na liście brytyjskiej - My Heart's Symphony.
Potężny spadek niedawnego no. 1 - Down down zespołu Status Quo: z 6. miejsca w zeszłym na 26. w tym tygodniu.


  


 Data notowania: 1975-02-15  (Music Week) 
Numer 1: Pilot - ''January''(EMI) 2255

   Okresu znaczących ruchów w dół na liście ciąg dalszy. Wyjątkowo spektakularne wypadnięcie z Top 20 byłego no. 1 prezenuje Ms Grace Tymesów: z 4. miejsca w ubiegłym tygodniu przenieśli się aż na 28. (!) w tym. Mniej dotkliwie 'upadła' Gloria Gaynor: jej wykonanie Never Can Say Goodbye zmieniło pozycję 5. w ubiegłym tygodniu na 27. w tym.
W Top 20 znaleźli się jednocześnie (ale nie w duecie) Stevie Wonder i jego ex-małżonka Syreeta: ona na 14. miejscu w piosence Your Kiss Is Sweet, a on na 19. w Boogie on Reggae Woman. Żeby nie było kłótni pomałżeńskich oba dotrą zgodnie do takiej samej najwyższej pozycji - 12.