Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Patti Page


 Data notowania: 1950-09  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Patti Page - ''All My Love''(Mercury) 

   Cztery pierwsze płyty tej piosenkarki z Muskogee (Oklahoma) minęły bez echa. Wkrótce jednak Patti Page (właśc. Clara Ann Fowler) znalazła sposób na nagranie przeboju: w 1948 w utworze Confess wprowadziła kilkakrotne nałożenie swojego głosu. SP z All My Love, nagrany jednak konwencjonalną techniką, rozpoczął całą serię hitów, które aż do 1957 były stale obecne na listach przebojów. W USA był jeszcze bardziej popularny (2. miejsce na liście "Billboardu"), niż w UK. Ten utwór to jedna z licznych angielskich wersji piosenki Jacqueline François Bolero, dzięki niemu Patti Page została uznana najbardziej obiecującą piosenkarką 1950.


  


 Data notowania: 1950-11  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Patti Page - ''The Tennessee Waltz''(Mercury) 

 

   Inne wersje: Guy Lombardo & his Royal Canadians (I '51), Les Paul & Mary Ford (II '51), Teddy Johnson (III '51)

   Utwór, który zaczynał swą karierę jako strona "B" coveru Mabela Scotta Boogie Woogie Santa Claus, został rzekomo sprzedany w nakładzie 10 mln kopii. Na liście "Billboardu" przez 9 tygodni znajdował się na 1. miejscu i stał się najlepiej sprzedającym się SP w 1951. Page śpiewała tę piosenkę z orkiestrą Jacka Raela. Ten wielki światowy przebój skomponował i nagrał jako pierwszy w 1948 wykonawca muzyki country - Pee Wee King. Od 1965 ten angielsku walc jest oficjalnym hymnem stanu Tennessee.


  


 Data notowania: 1951-02  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Patti Page - ''Would I Love You (Love You Love You)''(Mercury) 

   W połowie lat 40. Clara Ann Fowler została "drugą Patti Page", goszcząc w programie radiowym the Page Milksponsored Oklahoma - "Meet Patti Page". Clara Ann zachowała pseudonim sceniczny, a piosenka Would I Love You... (w 1951 - 7. miejsce na liście "Billboardu"), z tamtego właśnie okresu, została nagrana po latach, kiedy Fowler - już jako Patti Page - znana była na całym świecie.


  


 Data notowania: 1951-03  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Patti Page - ''Mockin' Bird Hill''(Mercury) 

 

   Inne wersje: Les Paul & Mary Ford (III '51), the Migil Five (10. m. '64)

   Mockin' Bird Hill to pierwsze wielośladowe nagranie Patti Page na listach przebojów, przyniosło ono wokalistce czwarty złoty SP. Na stronie "B" znalazł się inny słynny utwór - piosenka country I Love You Because, która odzyskała sławę w latach 60., dzięki Alowi Martino i Jimiemu Reevesowi. W wykonaniu Page na liście "Billboardu" Mockin' Bird Hill doszło do 3. miejsca, dokładnie tak samo, jak wersja Paula i Ford.


  


 Data notowania: 1952-09  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Patti Page - ''I Went to Your Wedding''(Mercury) 

   Ta wzruszająca kompozycja Jessie Mae Robinson była jedną z pierwszych piosenek rhythm'n'bluesowych, która zrobiła wyłom na amerykańskiej liście przebojów, wkraczając do zestawień pop-music i osiągając w "Billboardzie" nieoczekiwanie 1. miejsce. Nie był to jednak oryginalny utwór Page - wcześniej nagrali go Steve Gibson & the Original Red Caps z wokalistką Damitą Jo. Wersja Hanka Snowa na liście country "Billboardu" była również wielkim sukcesem.


  


 Data notowania: 1952-09  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Patti Page - ''You Belong to Me''(Mercury) 

 

   Inne wersje: Jo Stafford (1. m. '53)

   Najpopularniejsza wykonawczyni muzyki tanecznej w USA w 1952 dodała do swych osiągnięć tę wielokrotnie nagrywaną piosenkę country. Znalazła się ona na SP z I Went to Your Wedding i doszła do 9. miejsca na liście amerykańskiej.