Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Odyssey


 Data notowania: 1980-07-26  (Music Week) 
Numer 1: Odyssey - ''Use It up & Wear It out''(RCA) PB 1962

 

   'M. W.' chart: 21 VI-6 IX '80 (12 tyg.), no. 1 26 VII-2 VIII '80 (2 tyg.);
inne wersje: Pat & Mick (22. m. '90);
no. 415. w¶ród wykonawców na li¶cie brytyjskiej

   [Sandy Linzer, L. Russell Brown] Odyssey to nowojorskie trio soulowo-dyskotekowe, które odniosło spory sukces w UK. Założone zostało przez Lilian i Louise Lopez z Connecticut oraz urodzonego w Manilii Tony'ego Reynoldsa. W USA, tak jak większo¶ć utworów zespołu, dyskotekowy klasyk Use It up & Wear It out nie został w ogóle zauważony, jedynie pierwszy SP Odyssey - Native New Yorker, wszedł do do Top 40 listy 'Billboardu'. W Use It up & Wear It out nie ¶piewał już Reynolds, zast±piony w 1978 przez Billa McEacherna. To cover brytyjskiego męskiego duetu wokalnego - Pat & Mick.

   Najwyższe miejsce na li¶cie brytyjskiej w całej swej karierze zajmuje bardzo wysoko ceniona przez krytyków muzycznych grupa z Manchesteru - Joy Division. Jej utwór - Love Will Tear Us apart, dochodzi do 13. pozycji nieco ponad dwa miesi±ce po tragicznej samobójczej ¶mierci lidera zespołu, Iana Curtisa.
Po raz pierwszy w Top 40 znajduje się popularny zespół stylu new romantic, kierowany wówczas przez Midge'a Ure'a, Ultravox. Wykonywany przez niego utwór - Sleepwalk dochodzi do 39. pozycji; o punkt wyżej słychać utwór Burning Car, ¶piewany przez byłego lidera Ultravox - Johna Foxxa.
21 VII wytwórnia Atlantic wydaje LP zespołu AC/DC - Back in Black, jedno z arcydzieł muzyki rockowej, zawieraj±ce m. in. Rock & Roll Ain't No Pollution (15. miejsce na li¶cie brytyjskiej).


  


 Data notowania: 1980-08-02  (Music Week) 
Numer 1: Odyssey - ''Use It up & Wear It out''(RCA) PB 1962

   Na li¶cie debiutuje najpopularniejszy i najwybitniejszy wykonawca przyszłego, 1981 roku - Adam Ant. Wraz ze swym zespołem - the Ants, w najniższych rejonach listy prezentuje swój pierwszy przebój - Kings of the Wild Frontier.