Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Nancy Sinatra


 Data notowania: 1966-02-17  (Record Retailer) 
Numer 1: Nancy Sinatra - ''These Boots Are Made for Walking''(Reprise) R 20432

 

   'Rec. Ret.' chart: 27 I-19 V '66 (14 tyg.), no. 1 17 II-10 III '66 (4 tyg.); 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: Billy Ray Cyrus (63. m. '92);
no. 313. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Lee Hazlewood] Po kilkunastu niezbyt popularnych SPs najstarsze dziecko Franka Sinatry - Nancy (urodzona 8 VI 1940 w New Jersey) wreszcie nagrało utwór, który stał się wielkim przebojem: szalenie rytmiczną piosenkę o lekko feministycznych treściach - These Boots Are Made for Walking. Te buty sprzedawały się po prostu wspaniale! Autorem i pierwszym wykonawcą utworu był producent większości nagrań Nancy Sinatry - Lee Hazlewood; wcześniej był on współautorem kilku przebojów wielkiego gitarzysty Duane'a Eddy'ego. A sama piosenkarka otrzymała na swoje piąte urodziny piosenkę od swojego utytułowanego taty - Nancy (with the Laughing Face). Później odwdzięczyła się mu najpierw nagrywając z nim wielki przebój - Something Stupid, a następnie pisząc jego biografię.


  


 Data notowania: 1966-02-24  (Record Retailer) 
Numer 1: Nancy Sinatra - ''These Boots Are Made for Walking''(Reprise) R 20432

   Wśród nowości na liście słyszymy m. in. Blue River Elvisa Presley'a (33. miejsce), Jenny Take a Ride amerykańskiego wokalisty Mitcha Rydera ze swym zespołem wokalno-instrumentalnym the Detroit Wheels (36.), pierwszy solowy SP Gary'ego Walkera z tria the Walker Brothers - You Don't Love Me (39.) i piosenkę Lightnin' Strikes w wykonaniu Lou Christie (40.), a także I Can't Let Go Holliesów, Flowers on the Wall zapomnianej dziś zupełnie wokalnej grupy wokalnej the Statler Brothers i May Each Day utrzymującego się wciąż w doskonałej formie Andy'ego Williamsa.


  


 Data notowania: 1966-03-03  (Record Retailer) 
Numer 1: Nancy Sinatra - ''These Boots Are Made for Walking''(Reprise) R 20432

   Już trzeci tydzień na 2. miejscu, tuż za prowadzącą Nancy Sinatrą, znajdują się Rolling Stonesi z piosenką Nineteenth Nervous Breakdown. Dokładnie za trzy miesiące spędzą następne dwa tygodnie na tej samej pozycji tuż za... jej ojcem - Frankiem Sinatrą i piosenką Strangers in the Night. Pierwszy SP Gary'ego Walkera You Don't Love Me zostaje przyćmiony wielkim przebojem jego rodzimej grupy the Walker Brothers - The Sun Ain't Gonna Shine Anymore, który dziś wszedł na 26. miejsce, a za dwa tygodnie będzie przewodził liście.


  


 Data notowania: 1966-03-10  (Record Retailer) 
Numer 1: Nancy Sinatra - ''These Boots Are Made for Walking''(Reprise) R 20432

   W tym tygodniu zespół the Mindbenders udowadnia, że na liście brytyjskiej sami będą lepiej notowani, niż wraz ze swym dawnym frontmanem - Waynem Fontaną: A Groovy Kind of Love osiąga 2. miejsce, podobnie jak Game of Love w dawnym składzie, ale będzie o trzy tygodnie dłużej przebywał w zestawieniach.


  


 Data notowania: 1967-04-13  (Record Retailer) 
Numer 1: Nancy Sinatra + Frank Sinatra - ''Somethin' Stupid''(Reprise) RS 23166

 

   'Rec. Ret.' chart: 23 III-19 VII '67 (18 tyg.), no. 1 13-20 IV '67 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: Ali & Kibibi Campbell (30. m. '95), Amanda Barrie & Johnny Briggs - Something Stupid (35. m. '95);
Nancy Sinatra - no. 313. wśród wykonawców na liście brytyjskiej; Frank Sinatra - no. 11. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [C. Carson Parks] Label: Nancy Sinatra & Frank Sinatra. Nancy po 14 tygodniach, a Frank po 10 tygodniach znowu są na 1. miejscu listy brytyjskiej, lecz tym razem w duecie w jednym z największych szlagierów pop-music wszech czasów, w piosence C. Carsona Parksa - Somethin' Stupid (autorskie wykonanie było zresztą wersją oryginalną). Ta piosenka, jako jedna z pierwszych w dziejach przemysłu rozrywkowego, została nagrana na ośmiośladowym magnetofonie; realizacji tego utworu podjęli się autor niektórych piosenek Nancy Sinatry, a także jej partner wokalny Lee Hazlewood oraz Jimmy Bowen. Oboje Sinatrowie są pierwszymi wykonawcami na liście brytyjskiej, którzy osiągnęli jej 1. miejsce i jako soliści, i w duecie; to poza tym największy sukces w historii tych zestawień pary "ojciec i córka". Zaskakujące, że następny wspólny utwór tej pary - Feelin' Kinda Sunday, zakończył się absolutnym fiaskiem komercyjnym. Piosenka Somethin' Stupid ponownie doszła do szczytu listy brytyjskiej, ale już w nowym milenium: 22 XII 2001 w wykonaniu brytyjsko-australijskiej pary Robbie Williams & Nicole Kidman (Chrysalis CDCHS 5132), prowadziła przez trzy tygodnie, przebywając w tych notowaniach przez 12 tygodni (to był również 'chart topper' na liście "Billboardu").

   W tym tygodniu mamy sześciu "tytułowych" mężczyzn i dwie takież same kobiety. Spójrzmy jakie to doborowe towarzystwo: weterani I wojny światowej - cesarz Wilhelm (I Was Kaiser Bill's Batman) i Czerwony Baron (Snoopy vs. the Red Baron), gangster (Al Capone) i trzech innych (Simon Smith & His Amazing Dancing Bear - the Alan Price Set, Arnold Layne - Pink Floyd i Jimmy Mack - Martha & the Vandellas) oraz Bernadette - the Four Tops i Georgy Girl - the Seekers.


  


 Data notowania: 1967-04-20  (Record Retailer) 
Numer 1: Nancy Sinatra + Frank Sinatra - ''Somethin' Stupid''(Reprise) RS 23166

   Wśród autorów piosenek z listy tego tygodnia jest kilku bardziej znanych jako wykonawcy, niż jako kompozytorzy: Randy Newman (Simon Smith & His Amazing Dancing Bear w wykonaniu the Alan Price Set na 11. miejscu), Jim Dale (Georgy Girl w wykonaniu the Seekers na 22. miejscu), Neil Diamond (The Boat That I Row - Lulu na 33. miejscu i I'm a Believer - the Monkees na 40. miejscu) i Paul Simon (59th Street Bridge Song, utwór na 34. miejscu, wykonany przez amerykański męski kwintet wokalny Harpers Bizarre). Tylko Newman nigdy nie zawitał na brytyjską listę przebojów. Dale m. in. z piosenką Be My Girl doszedł w 1957 do 2. pozycji, spośród kilkunastu utworów wykonywanych przez Diamonda Cracklin' Rosie dotarł w 1970 do 3. miejsca, a Simon w utworze z 1986 You Can Call Me Al - do 4.