Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Musical Youth


 Data notowania: 1982-10-02  (Music Week) 
Numer 1: Musical Youth - ''Pass the Dutchie''(MCA) YOU 1

 

   'M. W.' chart: 25 IX-11 XII '82, 8 I '83 (13 tyg.), no. 1 2-16 X '82 (3 tyg.); 'Billb.' chart: 10. m.

   [Jackie Mittoo, Fitzroy Simpson, Lloyd Ferguson] Wyjątkowo udany debiut na liście brytyjskiej: wokalno-instrumentalna bardzo młoda grupa angielska - Musical Youth, wykonuje z utworem Pass the Dutchie udany skok do góry, o 25 miejsc, na sam szczyt. Tylko dwa utwory w całej historii listy weszły na 1. miejsce z niższych pozycji, jeden z nich w tym roku (Happy Talk Captaina Sensible'a). Głównym wokalistą tego kwintetu jest Dennis Seaton, 16-letni 'senior', a najmłodszym - 11-letni Kelvin Grant. Młody wiek członków grupy był nawet powodem odwołania ich udziału w listopadowych koncertach w ramach Kid Creole Tour. Nauczyciele i rodziny uznały, że będzie to zasadniczo kolidowało z zajęciami w szkole. Musical Youth powstali w Duddenston Manor School w Birmingham; założycielami były dwa rodzeństwa: Kelvin i Michael Grant oraz Junior i Patrick Wate. Z piosenką Pass the Dutchie stali się popularni dzięki występowi w programie BBC Johna Peela. Łącząca (tak, jak większość ich utworów) elementy muzyki pop i reggae, w treści nawiązywała jednoznacznie do marijuany i przyrządzania innych narkotyków. W oryginale, jako Pass the Kutchie, utwór ten wykonywał zespół the Mighty Diamonds (Kutchie to nic innego jak dawny jamajski napój odurzający).


  


 Data notowania: 1982-10-09  (Music Week) 
Numer 1: Musical Youth - ''Pass the Dutchie''(MCA) YOU 1

   Na 32. miejscu swą najwyższą pozycję osiąga piosenka Chances w wykonaniu zespołu Hot Chocolate. Co w tym niezwykłego? Ano to, że w dwóch poprzednich tygodniach dwa inne utwory również doszły do tego samego miejsca i nie poszły już do góry: 25 IX - And I'm Telling You I'm Not Going, śpiewany przez amerykańską piosenkarkę Jennifer Holliday, a 2 X - Do Ya Wanna Funk pary Sylvester with Patrick Cowley. Sylvester James to też wokalista amerykański, już niestety nie żyjący od 16 XII 1988.


  


 Data notowania: 1982-10-16  (Music Week) 
Numer 1: Musical Youth - ''Pass the Dutchie''(MCA) YOU 1

   W pierwszej czterdziestce tylko dwa utwory, oprócz prowadzącego Pass the Dutchie, dochodzą do swej najwyższej pozycji, znajdują się one na dwóch kolejnych pozycjach: Love Come down typowej przedstawicielki 'bubble' soulu, pochodzącej z Nowego Jorku 22-letniej Evelyn King (7.) i Just What I Always Wanted Angielki Mari Wilson (8.). Dla King był to piąty kolejny przebój na liście 'Music Week'; zaczęła od dużego sukcesu, czyli utworu Fame, najlepiej sprzedającego się SP 12-calowego w USA (złota płyta) i UK (srebrna płyta).