Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Mills Brothers (the)


 Data notowania: 1950-04  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Mills Brothers (the) - ''Daddy's Little Girl''(Decca) 

 

   Inne wersje: Nikki D (75. m. '91)

   Czarne grupy wokalne zmieniły się diametralnie po pojawieniu się w końcu lat 20. the Mills Brothers. Aliści ten legendarny rodzinny kwartet jeszcze na początku lat 50. wciąż wygrywał plebiscyty u DJ-ów i "zaliczał" przeboje po obu stronach Atlantyku. W USA minimalnie wyprzedził wersję tej piosenki Kanadyjczyka Dicka Todda, docierając do 9. miejsca listy "Billboardu", podczas gdy w UK delikatnie zaśpiewany cover przez Steve'a Conway'a pokonał wszystkich innych rywali, w tym przyszłą gwiazdę - Frankiego Vaughana (ale i tak najpopularniejsze na Wyspach było wykonanie Millsów). John, Herbert, Harry i Donald Millsowie to najsłynniejsza w historii grupa rewelersów, pochodzili z Ohio, byli Murzynami śpiewającymi białe piosenki i to z sukcesami jeszcze w 1968.


  


 Data notowania: 1950-12  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Mills Brothers (the) - ''Nevertheless''(Decca) 

 

   Inne wersje: Paul Weston & his Orchestra (XI '50), Frankie Vaughan (29. m. '68), the New Seekers - Nevertheless (I'm in Love with You) (34. m. '73)

   Ci weterani wokalistyki z Ohio powrócili do czołówki z własną wersją piosenki, którą w oryginale rozsławił w 1931 kanadyjski lider big-bandu Jack Denny. W tym też roku kwartet Millsów (John, Herbert, Harry i Donald) nagrał swój pierwszy przebój, który znalazł się na szczycie ówczesnych zestawień - Tiger Rag. Nevertheless Millsów na liście amerykańskiej dotarł do 9. miejsca.


  


 Data notowania: 1952-10  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Mills Brothers (the) - ''Glow Worm''(Decca) 

   Bracia Herbert, Harry i Donald Millsowie wraz ze swym ojcem - Johnem dali muzyce wiele niezapomnianych nagrań, takich jak Dinah w 1932, Paper Doll w 1943 i ta piękna niemiecka piosenka z angielskim tekstem Johnny'ego Mercera (2. miejsce na liście amerykańskiej). Pod koniec lat 50. kwartet próbował zaadaptować się do muzyki rhythm'n'bluesowej: pojawili się w filmie The Big Beat i nagrali odważną przeróbkę doo-woopowego tematu grupy the Silhouettes - Get a Job.