Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Mike Sarne


 Data notowania: 1962-06-28  (Record Retailer) 
Numer 1: Mike Sarne - ''Come outside''(Parlophone) R 4902

 

   'Rec. Ret.' chart: 10 V-13 IX '62 (19 tyg.), no. 1 28 VI-5 VII '62 (2 tyg.);
inne wersje: Judge Dread (14. m. '75)

   [Charles Blackwell] Label: Mike Sarne featuring Wendy Richard. 22-letni londyński aktor, disc jockey, tancerz i piosenkarz Mike Sarne (właśc. Michael Scheuer) dotarł do 1. miejsca ze swym pierwszym z czterech kolejnych utworów w Top 30. Come outside, śpiewany cockney'em, przypominał trochę piosenkę Almy Cogan i Frankiego Vaughana Do Do Do Do Do Do It Again, ale na płycie jako autor podany był aranżer wersji Sarne'a - Charles Blackwell. Współwykonawczynią była nastoletnia aktoreczka Wendy Richard, której rola ograniczała się właściwie do krótkich zabawnych odpowiedzi głównemu wykonawcy. Interesujące były dzieje życia Sarne'a. Pochodził z rodziny czeskiej i jeszcze podczas II wojny światowej wyjechał z rodzicami do Czechosłowacji. Powrócił do Anglii dopiero na studia filologiczne w uniwersytecie londyńskim. Był poliglotą: mówił bezbłędnie po czesku, niemiecku i francusku, bardzo dobrze znał rosyjski, włoski i hiszpański. Później Sarne wyjechał do Hollywood, gdzie został producentem filmowym bez sukcesów. Dużo większy rozgłos zyskała natomiast Richard jako gwiazda programów TV: "Are You Being Served?" i "East Enders".

   W tym i w następnym tygodniu wiceliderem będzie A Picture of You Joego Browna & the Bruvvers. U nas ten wykonawca jest niemal w ogóle nie znany, gdyż jego popularność opierała się niemal wyłącznie na występach koncertowych i udziałach w programach telewizyjnych. A Picture of You to lekko country'owa piosenka napisana przez dwóch Bruvversów - Johnny'ego Beveridge'a i Pete'a Oakmana. W USA Brown był równie mało znany, jak w Polsce.


  


 Data notowania: 1962-07-05  (Record Retailer) 
Numer 1: Mike Sarne - ''Come outside''(Parlophone) R 4902

   Ogromne zamieszanie w związku z kłopotami w ustaleniu liczby sprzedanych w tym tygodniu egzemplarzy czwórki Presley'a Follow That Dream. Oficjalny komunikat Redakcji 'Record Retailer' brzmiał: "Z powodu trudności w ustalaniu wielkości wpływów ze sprzedaży >Follow That Dream< EP zdecydowano, aby nie włączać tej płyty do zestawień Top 50 brytyjskiej listy przebojów, z pozostawieniem jej na liście płyt Eps". Wskutek tej decyzji płyta po dwóch tygodniach pobytu spadła z tej listy, choć było oczywiste, że jej sprzedaż była znacznie większa od wielu nagrań singlowych.
Czasopismo 'the New Musical Express' informuje, że podczas II Festiwalu Piosenki w Sopocie USA reprezentować będzie Connie Francis. Niestety, do przyjazdu i koncertu znakomitej piosenkarki nie doszło.