Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Max Bygraves


 Data notowania: 1958-10-17
Numer 1: Connie Francis - ''Stupid Cupid / Carolina Moon''(MGM) 985

 

   UWAGA - notka do 5. utworu 1958: [You Need Hands - Max Bygraves (Decca F 11004), "NME" chart: 2 V-10 X '58 (25 tyg.), no. 1 -, najw. poz. 3; no. 380. wśród wykonawców na liście brytyjskiej]

   UWAGA - komentarz do 5. utworu 1958: [Max Bygraves] Label: Max Bygraves with the Clarke Brothers & Eric Rodgers & his Orchestra. Po 25-ciu tygodniach pobytu na liście nie ma już na niej od tygodnia wielkiego przeboju Maxa Bygravesa You Need Hands. Wszedł on na listę 2 V, lecz już tydzień później płyta była "reprezentowana" również przez Tulips from Amsterdam, dając tym samym podwójny SP. W tym drugim utworze wykonawcę wspomagała orkiestra Erica Rodgersa. Bygraves, piosenkarz, aktor komediowy i kompozytor, londyńczyk urodzony 16 X 1922, był jednym z najbardziej ulubionych wykonawców na Wyspach; sam napisał oba utwory, łącząc wciąż popularną wówczas muzykę taneczną z jednej strony płyty z niemiecką piosenką o holenderskich tulipanach z drugiej. O popularności tego Brytyjczyka również w USA świadczy to, iż Eydie Gormé nagrała You Need Hands i zaraz potem następny jego przebój Gotta Have Rain. Bygraves popularności nie stracił właściwie do dziś: duży sukces w latach 70. odniósł jego album Singalong, w tym okresie w okresie 15 miesięcy miał pięć LPs w pierwszej dwudziestce listy albumów, w UK otrzymał w 1982 nagrodę za całokształt twórczości, a na listach przebojów znajdował się jeszcze w latach 90.

   Drugi przebój Presley'a z filmu King Creole, tym razem tytułowy, autorstwa Leibera i Stollera, dochodzi do 2. miejsca na liście; a więc nawet 'Król' nie dał rady będącej u szczytu powodzenia Connie Francis! Ten SP wydany był tylko w Europie, a śpiewany przez Elvisa z the Jordanaires.