Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Mash


 Data notowania: 1980-05-31  (Music Week) 
Numer 1: Mash - ''Theme from 'M*A*S*H*' (Suicide Is Painless)''(CBS) 8536

 

   

'M. W.' chart: 10 V-26 VII '80 (12 tyg.), no. 1 31 V-14 VI '80 (3 tyg.);

inne wersje: Manic Street Preachers - Theme from 'M. A. S. H.' (Suicide Is Painless) (7. m. '92)   [Mike Altman, Johnny Mandel] Temat Suicide Is Painless pochodził z amerykańskiego telewizyjnego wojenno-medycznego serialu komediowego pod tym samym tytułem: M*A*S*H*. Nagrany został w 1970. Zespół Mash, który wykonywał tę piosenkę, to muzycy sesyjni, zebrani doraźnie w studiu.

   Bardzo dobrze radzą sobie na liście wykonawcy amerykańscy; nie tylko prowadzący ad hoc zebrani śpiewający instrumentaliści spod znaku Mash. Mocno roztańczona grupa Crown Height Affair w piosence You Gave Me Love znajduje się na 17. miejscu, ale dojdzie siedem pozycji wyżej i będzie przebywać w notowaniach przez 12 tygodni. Właśnie wchodzi do naszych zestawień utwór Behind the Groove dyskotekowej piosenkarki Teeny Marie; dojdzie do 6. miejsca i będzie obecny przez dziesięć tygodni. Wreszcie, ogromnie popularny w tym czasie duet Roberta Flack & Donny Hathaway (22. miejsce) powoli, acz skutecznie, pnie się do góry, aby 28 VI osiągnąć utworem Back Together Again 3. miejsce.
Po raz ostatni na liście znajduje się piosenka brytyjskiego zespołu the Bad Manners - Ne-Ne Na-Na Na-Na Nu-Nu. Dziwi nie tylko tytuł utworu, lecz i to, że choć przebywał w notowaniach przez 14 tygodni, nie zdołał dojść wyżej niż 28. pozycja.


  


 Data notowania: 1980-06-07  (Music Week) 
Numer 1: Mash - ''Theme from 'M*A*S*H*' (Suicide Is Painless)''(CBS) 8536

   Braterskie stosunki w Top 10: miejsce 8. (spadek z 4.) zajmuje Michael Jackson (She's out of My Life), a 9. (skok do góry z 21.) jego brat - Jermaine Jackson (Let's Get Serious).
Po raz ostatni na liście znajduje się wielki przebój grupy Blondie - Call Me. Tymczasem wokalistka zespołu - Debbie Harry, przygotowuje zdjęcia do epizodycznego występu w programie The Muppet Show.


  


 Data notowania: 1980-06-14  (Music Week) 
Numer 1: Mash - ''Theme from 'M*A*S*H*' (Suicide Is Painless)''(CBS) 8536

   Jeden z najdziwniejszych SPs w historii listy brytyjskiej wchodzi na 31. miejsce: Six Pack zespołu the Police; to mini-box sześciu oddzielnych małych płyt (The Bed's Too Big without You, Roxanne, Message in the Bottle, Walkin' on the Moon, So Lonely, Can't Stand Losing You; wszystkie, z wyjątkiem pierwszej, to reedycje). Później, 8 I 1983, gdy zestawienia najpopularniejszych płyt singlowych w UK przejmie brytyjski Instytut Gallupa, Six Pack będzie klasyfikowany jako mini-album.