Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Marvin Rainwater


 Data notowania: 1958-04-25  (New Musical Express) 
Numer 1: Marvin Rainwater - ''Whole Lotta Woman''(MGM) 974

 

   "NME" chart: 7 III-13 VI '58 (15 tyg.), no. 1 25 IV-9 V '58 (3 tyg.); 'Billb.' chart: 60. m.

   [Marvin Rainwater] Rok po swym jedynym przeboju na amerykańskiej liście Top 20 - Gonna Find Me a Bluebird, ten piosenkarz country i autor tekstów z Kansas zajął 1. miejsce na brytyjskiej liście przebojów dość przeciętną własną kompozycją w stylu rockabilly - Whole Lotta Woman (na fortepianie gra w tym utworze znany muzyk country, współpracujący przez pewien czas z Presley'em, Floyd Cramer). Marvin Rainwater (właśc. Marvin Percy), to drugi w historii listy brytyjskiej Indianin (po Kay Starr), który doszedł do 1. miejsca, stąd też znany był jako "śpiewający Czirokee", popularność przyniósł mu sukces w programie Arthura Godfrey'a "Talent Scouts". Jego drugi (i ostatni) przebój na liście "NME", I Dig You Baby, nagrany został w studiu przy Abbey Road podczas jego tournée w Anglii w kwietniu 1958. Rainwater należał do artystów, którzy śpiewali zgodnie z dewizą "muzyka nie zna granic" i którzy z całym przekonaniem potwierdzali ideę muzyki jako sztuki łączącej wszystkich ludzi bez względu na kolor skóry.

   Na liście debiutują wykonawcy z Republiki Płd. Afryki. Elias & his Zigzag Jive Flutes to męski zespół instrumentalny, założony przez Eliasa Lerole, który dokooptował sobie siedmiu flecistów i w październiku 1956 nagrał (przy użyciu puszek i gwizdków) jeden z najdziwniejszych utworów tamtych lat - Tom Hark, dotarł on aż do 2. miejsca. Nagrania dokonano podczas gry w kości na jednej z ulic Johannesburga, co zrozumiałe zważywszy, że 'Tom Hark' to slangowe określenie policyjnego vana. Utwór Tom Hark zyskał rozgłos jako temat TV serialu The Killing Stones.


  


 Data notowania: 1958-05-02  (New Musical Express) 
Numer 1: Marvin Rainwater - ''Whole Lotta Woman''(MGM) 974

   Na 11. miejscu debiutują the Mudlarks z piosenką z repertuaru the Chordettes Lollipop. Jest to najwyżej notowany debiut brytyjskiego wykonawcy aż do 14 VII 1984, gdy na pozycji 5. zadebiutował Neil z utworem Hole in My Shoe. The Mudlarks to trio wokalne z Bedford (Mary, Fred i Jeff Mudd), działające bez większych osiągnięć od 1951, jednak po tym sukcesie było wybierane przez "NME" najlepszą grupę wokalną w UK w 1958 i 1959 oraz stało się stałym gościem Davida Jacobsa w programie TV "6-5 Special". Lollipop w oryginale wykonywał w bieżącym roku duet Ronald & Ruby, dochodząc do 20. miejsca na liście amerykańskiej.
Na koncerty do USA - po 20 latach przerwy - wyjechała orkiestra Ted Heath & his Music. Wszystkie koncerty zostały wyprzedane, a 'Billboard' napisał: "Heath nie ma konkurenta wśród orkiestr tanecznych". Na liście brytyjskiej trzeci tydzień z rzędu na 3. miejscu znajduje się w jej wykonaniu piękny temat saksofonowy Kanadyjczyka Moe'a Koffmana Swingin' Sheppard Blues.


  


 Data notowania: 1958-05-09  (New Musical Express) 
Numer 1: Marvin Rainwater - ''Whole Lotta Woman''(MGM) 974

   Na liście zjawia się wielki przebój z musicalu My Fair Lady - On the Street Where You Live w interpretacji Vica Damone'a, no. 1 z przełomu czerwca i lipca. Tournée Jerry'ego Lee Lewisa po UK zostało znacznie skrócone, gdy media podały do wiadomości informację, że jego trzecia żona to 14-letnia siostra cioteczna piosenkarza. Z przewidywanych 35 koncertów odbyły się tylko trzy.