Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Leo Sayer


 Data notowania: 1977-02-19  (Music Week) 
Numer 1: Leo Sayer - ''When I Need You''(Chrysalis) CHS 2127

 

   

'M. W.' chart: 29 I-23 IV '77 (13 tyg.), (Chrysalis CDCHS 3926) 13-20 II '93 (2 tyg.), no. 1 19 II-5 III '77 (3 tyg.); 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: Will Mellor (5. m. '98);
no. 146. wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Albert Hammond, Carole Bayer Sager] Po pięciu utworach w pierwszej dziesiątce, w tym trzech na 2. pozycji (The Show Must Go on w styczniu 1974, Moonlighting we wrześniu 1975 i You Make Me Feel Like Dancing w listopadzie ubiegłego roku) Leo Sayer (urodzony 21 V 1948 w Sussex) wreszcie osiąga szczyt listy brytyjskiej; i to z tym jednym jedynym przebojem - When I Need You. To melodyjna, ale banalna ballada Alberta Hammonda (to jej oryginalny wykonawca) i Carole Bayer Sager, dużo mniej interesująca od większości poprzednich jego przebojów, takich choćby, jak ekspresyjny The Show Must Go on czy konkurujący z piosenkami z musicalu Saturday Night Fever o miano najpopularniejszego utworu w tamtym okresie You Make Me Feel Like Dancing. Również następny - siódmy z rzędu SP (How Much Love) znalazł się w pierwszej dziesiątce. W latach 70. Sayer był stałym gościem list singlowych i longplay'owych w UK i USA. Do początku 1982 miał w pierwszej dziesiątce listy brytyjskiej jeszcze cztery utwory. Odkrywcą talentu i impresariem Sayera był popularny przed dziesięciu laty piosenkarz - Adam Faith.

   Na listę wchodzi przebój zespołu Paula McCartney'a - Wing: Maybe I'm Amazed. Poza tym, że ta świetna piosenka nie stanie się wielkim przebojem, zaskakujące jest jeszcze to, że pochodzi ona z jego eponimicznego albumu z roku... 1970.


  


 Data notowania: 1977-02-26  (Music Week) 
Numer 1: Leo Sayer - ''When I Need You''(Chrysalis) CHS 2127

   Dwie amerykańskie wersje piosenki Don't Leave Me This Way walczą o lepsze notowania: oryginalna, w wykonaniu grupy wokalnej - Harold Melvin & the Bluenotes featuring Theodore Pendergrass i cover - piosenkarki Thelmy Houston. W tym współzawodnictwie zwyciężą ci pierwsi (5. pozycja), ale u siebie Houston za dwa miesiące będzie prowadzić na liście 'Billboardu'. Prawdziwą furorę ten utwór zrobi w 1986 w wykonaniu brytyjskiego duetu the Communards, który wyjątkowo jako trio, z Sarahą Jane Morris, we wrześniu i październiku dojdzie na szczyt listy 'Music Week'.
Ukazały się debiutanckie albumy spod znaku muzyki punkowej: eponimiczny - Blondie, Marquee Moon grupy Television i pierwszy punkowy LP brytyjski - Damned, Damned, Damned londyńskiej grupy Damned. Damned będzie też pierwszą angielską grupą punkową, która za dwa miesiące da koncert w nowojorskim CBGB's (8 IV).


  


 Data notowania: 1977-03-05  (Music Week) 
Numer 1: Leo Sayer - ''When I Need You''(Chrysalis) CHS 2127

   W Top 10 mamy aż sześć utworów, które w różnych wersjach prowadziły na brytyjskiej liście przebojów. Tę listę rozpoczyna oczywiście When I Need You; w pierwszej piątce są jeszcze przyszłotygodniowy chart-topper - Chanson d'Amour (3. miejsce) i poprzedni no. 1 - Don't Cry for Me Argentina (5.). Potem mamy też Don't Give up on Us Davida Soula (6.) i Don't Leave Me This Way Harolda Melvina & the Bluenotes featuring Theodore Pendergrass, utwór, który w 1986 umieścili na szczycie listy the Communards wraz z Sarahą Jane Morris.