Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Kiki Dee


 Data notowania: 1976-07-24  (Music Week) 
Numer 1: Elton John + Kiki Dee - ''Don't Go Breaking My Heart''(Rocket) ROKN 512

 

   'M. W.' chart: 3 VII-2 X '76 (14 tyg.), no. 1 24 VII-28 VIII '76 (6 tyg.); 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: Elton John with Ru Paul - remix (7. m. '94);
Elton John - no. 4. wśród wykonawców na liście brytyjskiej, Kiki Dee - no. 438. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Ann Orson & Carte Blanche ] Label: Elton John & Kiki Dee. Aż trudno w to uwierzyć: to już siedemnasty SP Eltona Johna (właśc. Reginald Kenneth Dwight) na liście brytyjskiej, jednak piosenkarz jest po raz pierwszy na jej szczycie. Jeszcze dziwniejsze jest to, że na liście 'Billboardu', a więc w USA, był to już jego piąty no. 1 (Bennie & the Jets, Lucy in the Sky with Diamonds, Philadelphia Freedom i Island Girl). Artysta miał już wtedy 29 lat, urodziił się bowiem 25 III 1947 w Pinner (Middlesex). Na swój pierwszy solowy utwór prowadzący w GB będzie musiał czekać jeszcze 14 lat (podwójny SP Sacrifice / Healing Hands latem 1990). 'Najlepszy rockowy pianista na świecie', jeden z najbogatszych i najpopularniejszych artystów brytyjskich i jedna z największych gwiazd pop-rocka swój pierwszy utwór na szczycie listy brytyjskiej - Don't Go Breaking My Heart zaśpiewał z białą, również 29-letnią (urodzona 6 III 1947 w Bradford), wokalistką rhythm'n'bluesową i soulową Kiki Dee (właśc. Pauline Matthews). Po kilkuletniej karierze kabaretowej w Afryce Płd. i Europie, podpisała kontrakt z wytwórnią Eltona Johna - Rocket. Ten docenił jej niewątpliwy talent i stąd wzięło się ich wspólne, bardzo dynamiczne nagranie. A tak na marginesie: w marcu tego roku Elton został piątym, po czwórce Beatlesów, wykonawcą rockowym, którego woskowa figura stanęła w muzeum Madame Tussaud w Londynie, jest piosenkarzem, który sprzedał najwięcej płyt w latach 70. (150 mln), jest jedynym wykonawcą, który od 1971 do 1999 w każdym roku miał co najmniej jeden utwór na liście brytyjskiej i amerykańskiej, a także od 1998 ma tytuł szlachecki - jest Sir Eltonem. Kiki Dee 1989 otrzymała nominację do Olivier Awards za rolę w przedstawieniu Willy'ego Russella - Blood Brothers.


  


 Data notowania: 1976-07-31  (Music Week) 
Numer 1: Elton John + Kiki Dee - ''Don't Go Breaking My Heart''(Rocket) ROKN 512

   Sporo nowości w pierwszej dwudziestce. Najwyższy skok, z 25. na 8. miejsce, wykonała piosenka Jeans on w wykonaniu Davida Dundasa. Na kolejne pozycje - 12. i 13. weszły odpowiednio: z 23. miejsca Harvest for the World, śpiewana przez the Isley Brothers, a z oczko niżej z 24. - I Recall Gypsy Woman i Don Williams. Jimmy James & the Vagabonds przesunął się z 21. na 15. miejsce z utworem Now Is the Time, a z 27. na 18. - Status Quo i ich najnowszy utwór Mystery Song. Interesującą, choć dziś już raczej zapomnianą postacią, jest angielski piosenkarz David Dundas. Pochodził z arystokratycznej rodziny, rozpoczynał jako aktor, a następnie zajął się przygotowywaniem dżingli reklamowych. Jego największy przebój - Jeans on, pochodził właśnie z przeróbki telewizyjnej reklamówki dżinsów 'Brutus'. Po zakończeniu krótkiej kariery wokalnej zajął się komponowaniem muzyki do filmów.


  


 Data notowania: 1976-08-07  (Music Week) 
Numer 1: Elton John + Kiki Dee - ''Don't Go Breaking My Heart''(Rocket) ROKN 512

   Z Top 20 wypadł Jonathan King (w ubiegłym tygodniu był na 9. miejscu, obecnie jest na 13.). Jeszcze wówczas nie wiedział, że to był jego ostatni pobyt w pierwszej dziesiątce listy brytyjskiej. Oczywiście w utworze It Only Takes a Minute wystąpił, jak zazwyczaj, pod pseudonimem (już po raz siódmy); tym razem jako One Hundred Ton & a Feather.
Na 4. miejsce wchodzi EP-ka Bryana Ferry'ego - Extended Play; to będzie duży sukces piosenkarza: za miesiąc (4 IX) osiągnie 7. pozycję. Znajduje się na niej przebój duetu the Everly Brothers (2. miejsce na liście 'Record Retailer' w 1965) The Price of Love.


  


 Data notowania: 1976-08-14  (Music Week) 
Numer 1: Elton John + Kiki Dee - ''Don't Go Breaking My Heart''(Rocket) ROKN 512

   Cała tego tygodniowa pierwsza piątka zajmuje swe najwyższe pozycje na liście: 1. Don't Go Breaking My Heart, 2. A Little Bit More (Dr. Hook), 3. Jeans on (David Dundas), 4. Heaven Must Be Missing an Angel (the Tavares) i 5. Now Is the Time (Jimmy James & the Vagabonds).


  


 Data notowania: 1976-08-21  (Music Week) 
Numer 1: Elton John + Kiki Dee - ''Don't Go Breaking My Heart''(Rocket) ROKN 512

   Na listę brytyjską wchodzi pierwszy utwór, otwarcie popierający ugrupowania homoseksualistów: The Killing of Georgie (Parts 1 & 2) w wykonaniu Roda Stewarta. Kończy natomiast swój na niej pobyt You're My Best Friend kwartetu Queen. Niedługo zespół da niezapowiedziany koncert w londyńskim Hyde Parku, który zgromadzi... 60 tys. słuchaczy.


  


 Data notowania: 1976-08-28  (Music Week) 
Numer 1: Elton John + Kiki Dee - ''Don't Go Breaking My Heart''(Rocket) ROKN 512

   Debiut Bruce'a Springsteena na liście brytyjskiej, co prawda jeszcze nie jako wokalisty, lecz jako kompozytora. Swój marsz do 6. pozycji rozpoczyna jego utwór Blinded by the Light w wykonaniu Manfred Mann's Earth Band.