Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Ken Dodd


 Data notowania: 1965-09-30  (Record Retailer) 
Numer 1: Ken Dodd - ''Tears''(Columbia) DB 7659

 

   

'Rec. Ret.' chart: 2 IX '65-10 II '66 (24 tyg.), no. 1 30 IX-28 X '65 (5 tyg.), utwór roku '65, no. 35 listy brytyjskiej wszech czasów, UK Golden Disc;
no. 62. wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Billy Ubre, Frank Capano] Label: Kenn Dodd with Geoff Love & his Orchestra. Tears wylansował Rudy Vallee w 1931, czyniąc zeń wówczas wielki - jak na tamte czasy - przebój. Popularny konferansjer, aktor komediowy i piosenkarz, "ciepły tenor" z Liverpoolu, Ken Dodd (urodzony 8 XI 1929), powtórzył sukces oryginału, a nawet przebił tamto osiągnięcie. Został w plebiscycie 'Record Retailer' wybrany osobistością przemysłu rozrywkowego roku. W UK był to najpopularniejszy utwór 1965, sprzedano tu 1 521 tys. egzemplarzy tego SP, który oczywiście został 'Złotą płytą', natomiast został całkowicie pominięty w USA. Pod względem sprzedanych egzemplarzy w UK do końca XX wieku, SP Tears przegrywa jedynie z trzema płytami Beatlesów: Mull of Kintyre / Girls' School (grupa Paula McCartney'a - Wings), She Loves You i I Want to Hold Your Hand! Dodd wprowadzał na listę brytyjską swe ckliwe ballady przez 20 lat.


  


 Data notowania: 1965-10-07  (Record Retailer) 
Numer 1: Ken Dodd - ''Tears''(Columbia) DB 7659

   W tym tygodniu po raz ostatni gości na liście pierwszy przebój Jonathana Kinga - Everyone's Gone to the Moon. Pozostaje on jednak w pewnym sensie w notowaniach 'Rec. Ret.' - jako producent. Skomponowany i zrealizowany przez niego utwór brytyjskiej grupy the Hedgehoppers Anonymous - It's Good News Week jest od tygodnia na liście. To taki pop-protest song o ciekawym, ale bardzo sarkastycznym tekście, bardzo dobrej aranżacji i ze świetnym refrenem, który raz usłyszany, będzie brzmiał w pamięci przez całe lata. Zespół, o którym tu mowa, mimo ciekawego debiutu, zakończył karierę na tym jednym przeboju.


  


 Data notowania: 1965-10-14  (Record Retailer) 
Numer 1: Ken Dodd - ''Tears''(Columbia) DB 7659

   Po raz piąty i ostatni w Top 20 mamy trzech 'kontynentalnych' Europejczyków w trzech instrumentalnych utworach, z trzema instrumentami wiodącymi. 8. miejsce: Il Silenzio - włoski trębacz Nini Rosso, 12. miejsce: A Walk in the Black Forest - niemiecki pianista Horst Jankowski, 20. miejsce: Zorba's Dance - włoski szef orkiestry Marcello Minerbi, grający na bouzuki.


  


 Data notowania: 1965-10-21  (Record Retailer) 
Numer 1: Ken Dodd - ''Tears''(Columbia) DB 7659

   Rzadka sytuacja na liście, przypominająca dawne czasy - pierwsza piątka w niezmienionej kolejności, jak w zeszłym tygodniu: 1. Tears - Ken Dodd, 2. Almost There - Andy Williams, 3. If You Gotta Go Go Now - Manfred Mann, 4. Eve of Destruction - Barry McGuire, 5. Hang on Sloopy - the McCoys.


  


 Data notowania: 1965-10-28  (Record Retailer) 
Numer 1: Ken Dodd - ''Tears''(Columbia) DB 7659

   Kończą swój pobyt na liście m. in. dwa wielkie przeboje: I Got You Babe (wypada z 35. miejsca) i Help! (wypada z 40. miejsca). Amerykański duet nie może jednak narzekać - w tym momencie ma bowiem wciąż trzy utwory w zestawieniu: oprócz swego największego przeboju, Baby Don't Go i But You're Mine, który pojawił się w ubiegłym tygodniu. Natomiast na następny SP Beatlesów musimy poczekać do grudnia. Na szczęście Help! nie znika na zawsze: usłyszymy go jeszcze w kwietniu 1976.