Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Kalin Twins (the)


 Data notowania: 1958-08-22  (New Musical Express) 
Numer 1: Kalin Twins (the) - ''When''(Brunswick) 05751

 

   "NME" chart: 18 VII-14 XI '58 (18 tyg.), no. 1 22 VIII-19 IX '58 (5 tyg.); "Billb." chart: 5. m.;
inne wersje: Showaddywaddy (3. m. '77)

   [Jack Reardon, Paul Evans] Kompozytor Paul Evans początkowo zamierzał sam wylansować swój utwór When, jednak zrezygnował, gdy wersja nowojorskiego duetu Herba i Hala Kalinów, która zresztą wystartowała jako strona "B", znalazła się wśród bestsellerów. W UK SP When doszedł do 1. miejsca, a tournée obu braci po Anglii zostało szybko zorganizowane (występowali obok Cliffa Richarda i Eddiego Calverta). Jednak angielscy fani szybko zapomnieli o amerykańskich bliźniakach, którzy jakby w odpowiedzi nagrali Forget Me Not, drugi i ostatni swój utwór w amerykańskiej Top 20. When był jedynym (!) utworem the Kalin Twins na liście brytyjskiej. Sam utwór pojawił się na niej ponownie w 1977 w wykonaniu glam-rockowej grupy Showaddywaddy.


  


 Data notowania: 1958-08-29  (New Musical Express) 
Numer 1: Kalin Twins (the) - ''When''(Brunswick) 05751

   W tym tygodniu doszło do jedynej, tak niezwykłej w dziejach listy brytyjskiej pomyłki. Przez nieuwagę pominięto na 17. miejscu Yakety Yak w wykonaniu the Coasters, dzięki czemu na 30. pozycji znalazł się instrumentalny utwór Russa Conway'a Got a Match, i to ten jeden jedyny raz. Miał szczęście! The Coasters to bardzo dobry murzyński wokalny zespół rhythm'n'bluesowy z Zachodniego Wybrzeża (stąd jego nazwa), złożony z dwóch tenorów, barytonu i basu.


  


 Data notowania: 1958-09-05  (New Musical Express) 
Numer 1: Kalin Twins (the) - ''When''(Brunswick) 05751

   When braci Kailinów prowadzi niezagrożenie, bez trudu opiera się atakom wielojęzycznej piosenki Deana Martina Return to Me.


  


 Data notowania: 1958-09-12  (New Musical Express) 
Numer 1: Kalin Twins (the) - ''When''(Brunswick) 05751

   Szczególny tydzień na liście "NME": po raz ostatni słychać najpopularniejszy utwór roku 1958 i po raz pierwszy - najpopularniejszego brytyjskiego wykonawcę wszech czasów. Who's Sorry Now, śpiewany przez pierwszą damę rock'n'rolla II połowy lat 50. - Connie Francis, kończy swój pobyt po 25 tygodniach, z których 6 spędził na 1. miejscu. Piosenką Move It swe związki z listą przebojów rozpoczyna Cliff Richard (właśc. Harry Webb). Tę piosenkę napisał w drodze do studia Ian Samwell, wówczas gitarzysta prowadzący towarzyszących piosenkarzowi the Drifters, przekształconych wkrótce w słynnych Shadowsów. Producent tego SP i szef orkiestry towarzyszącej Cliffowi - Norrie Paramor upierał się, żeby Move It znalazło się na stronie "B" SP School Boy Crush. Na szczęście odwiódł go od tego realizator telewizyjny Jack Good, który zaprosił Richarda do programu "Oh Boy!" i tak zaczęła się ta wielka kariera. A Move It było o włos od wejścia na 1. miejsce listy - nie zdołał przebić podwójnego SP Connie Francis.


  


 Data notowania: 1958-09-19  (New Musical Express) 
Numer 1: Kalin Twins (the) - ''When''(Brunswick) 05751

   Jak za dawnych "dobrych" czasów, znów na liście brytyjskiej nieznaczne przetasowania, choć 1. miejsce piosenki When wydaje się być mocno zagrożone. W USA ukazuje się książka... Pata Boone'a Twixt Twelve & Twenty o problemach nastolatków, napisana na podstawie "własnych doświadczeń i obserwacji".
Ostatni tydzień na liście przebywa Big Man grupy the Four Preps. Mocnym punktem tego utworu była delikatna partia fortepianowa Lincolna Mayorgi, równocześnie aranżera. W latach 60. zespół nagrywał parodie znanych utworów, w stylu brytyjskich the Barron Knights. Dwaj jego członkowie - Glenn Larson i Bruce Belland zostali później szefami stacji telewizyjnych, a trzeci - Ed Cobb, autorem piosenek i producentem.