Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Jo Stafford


 Data notowania: 1951-08  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Jo Stafford + Frankie Laine - ''Pretty-Eyed Baby''(Columbia) 

 

   Frankie Laine - no. 37. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   Label: Jo Stafford & Frankie Laine. Ten dynamiczny duet amerykański nagrał piosenkę z repertuaru ex-Ink Spotsa - Deeka Watsona & the Brown Dots, którzy następnie przeistoczyli się w the Four Tunes. Pretty-Eyed Baby okazała się być o wiele bardziej popularna w UK, niż w USA. Strona "B" tego SP - In the Cool, Cool, Cool of the Evening była z kolei słuchana z równym powodzeniem po obu stronach Atlantyku.


  


 Data notowania: 1951-12  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Jo Stafford - ''Shrimp Boats''(Columbia) 

   Tak w UK, jak i w USA fani oblegali sklepy, aby dostać tę z lekka folkową balladę o powracających z połowów łodziach rybackich. Współautorem piosenki był mąż Stafford - Paul Weston. W USA utwór ten dotarł do 2. pozycji na liście przebojów.


  


 Data notowania: 1953-01-16  ( the New Musical Express) 
Numer 1: Jo Stafford - ''You Belong to Me''(Columbia) DB 3152

 

   "NME" chart: 14 XI '52-20 II '53 (19 tyg.), no.1 16 I '53 (1 tydz.); "Billb." chart: 1. m.;
inne wersje: Patti Page (IX '52)   [Chilton Price, Red Stewart, Pee Wee King] Label: Jo Stafford with Paul Weston & his Orchestra. Po dziewięciu tygodniach pobytu na liście i zajmowaniu 2. miejsca w ciągu siedmiu kolejnych, Jo Stafford, była solistka orkiestry Tommy'ego Dorsey'a, najpopularniejsza piosenkarka w USA roku 1951, zamieniła wreszcie na 1. miejscu Ala Martino. You Belong to Me, tę urzekającą "muzyczną podróż", napisała znana para twórców country Pee Wee King i Red Stewart. W USA sprzedano ponad 2 mln. egzemplarzy tego SP, również w 1962 SP z tym utworem w wykonaniu the Duprees rozszedł się w milionowym nakładzie.