Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Jimmy Jones


 Data notowania: 1960-06-30  (Record Retailer) 
Numer 1: Eddie Cochran - ''Three Steps to Heaven''(London) HLG 9115

 

   UWAGA - notka do 5. utworu 1960: [Handy Man - Jimmy Jones (MGM 1051), "Rec. Ret." chart: 17 III-4 VIII '60, 18 VIII-1 IX '60 (24 tyg.), no. 1 -, najw. poz. 3.; "Billb." chart: 2. m.; inne wersje: Del Shannon (36. m. '64)].

   UWAGA - komentarz do 5. utworu 1960: [Jimmy Jones, Otis Blackwell] Od dawna jeden artysta nie miał dwóch utworów w pierwszej dziesiątce, lecz dzięki wielkiemu skokowi z 18. na 2. miejsce piosenki Good Timin' dokonał tego Amerykanin Jimmy Jones. Ten drugi utwór to Handy Man z 9. pozycji, pozostający na liście od 14 tygodni. Śpiewający ostrym, żeby nie powiedzieć histerycznym falsetem, czarnoskóry piosenkarz z Alabamy napisał ten wielki przebój ze słynnym Otisem Blackwellem i nagrał jego pierwszą wersję w 1956 z grupą the Sparks of Rhythm. Druga wersja powstała w 1959, tu Jonesowi towarzyszy dobrze znana grupa sesyjna the Cues (np. z nagrania Dream Lover Bobby'ego Darina). Stała się ona jednym z najpopularniejszych utworów w UK w 1960. Na listę amerykańską Handy Man powracał dwukrotnie: w 1964 w wykonaniu Dela Shannona i w 1977 - Jamesa Taylora. Zdaniem wielu krytyków istnieje wiele muzycznych podobieństw, mówiąc eufemistycznie, pomiędzy tą piosenką a wielkim przebojem Culture Club Karma Chameleon.


  


 Data notowania: 1960-07-07  (Record Retailer) 
Numer 1: Jimmy Jones - ''Good Timin'''(MGM) 1078

 

   "Rec. Ret." chart: 16 VI-22 IX '60 (15 tyg.), no. 1 7-21 VII '60 (3 tyg.), "Billb." chart: 3. m.

   [Fred Tobias, Clint Ballard Jr] Ten drugi złoty krążek w USA Jimmy'ego Jonesa napisali znani twórcy Clint Ballard Jr. i Fred Tobias, natomiast jego producentem był Otis Blackwell, autor niezliczonych utworów rock'n'rollowych, w tym poprzedniego przeboju Jonesa - Handy Man. To ostatni wielki sukces tego piosenkarza, który zanim rozpoczął krótką, ale bogatą w osiągnięcia, karierę solową, był od 1957 liderem doo-wopowej grupy the Pretenders. To ostatni utwór na czele listy wydany przez wytwórnię MGM aż do lipca 1972 (Puppy Love Donny'ego Osmonda).


  


 Data notowania: 1960-07-14  (Record Retailer) 
Numer 1: Jimmy Jones - ''Good Timin'''(MGM) 1078

   Ostatni tydzień na liście piosenki Connie Stevens (właśc. Concetta Ingolia) Sixteen Reasons. 12 tygodni jej przebywania na liście to bodaj najdziwniejsza droga, przebyta kiedykolwiek przez przebój muzyki pop: po pięciu tygodniach (9 VI) utwór znalazł się na 19. miejscu, z którego wskoczył na 11. i z którego spadł na 17., aby w następnym tygodniu wrócić znów na 11. pozycję, stąd spadł niespodziewanie na miejsce 18., ale już za tydzień był 9. utworem listy. I to była najwyższa lokata "Szesnastu powodów" Stevens, lecz właśnie z tej pozycji utwór wypada w ogóle z listy! Żeby było jeszcze dziwniej, za trzy tygodnie wróci on na listę ostatni raz - na 45. miejsce. Ta pochodząca z Nowego Jorku aktorka, zasłynęła właśnie tą piosenką, miłosną skargą nastolatki autorstwa Billa i Doree Post. Znana była też z małżeństwa z nadzwyczaj popularnym we wczesnych latach 50. piosenkarzem amerykańskim - Eddiem Fisherem i z roli Cricket Blake w najpopularniejszym wówczas serialu TV - Hawaiian Eye.
Niespodziewanie ostatni raz w tym roku jest na liście najpopularniejszy, oprócz Presley'a, w ubiegłym roku wykonawca amerykański w UK Bobby Darin. Wraz z piosenką Bill Bailey na 34. miejscu kończy na razie swój pobyt w zestawieniach "Rec. Ret.", powróci tu dopiero 16 III 1961 w utworze Lazy River. W grudniu Darin weźmie ślub z aktorka filmową Sandrą Dee.


  


 Data notowania: 1960-07-21  (Record Retailer) 
Numer 1: Jimmy Jones - ''Good Timin'''(1078) MGM

   Kilka ciekawszych nowości z tego tygodnia. Na 28. miejsce wchodzi jeden z najwybitniejszych gitarzystów w dziejach rock'n'rolla - Duane Eddy. Kompozycja Aarona Schroedera, Wally'ego Golda i Dona Costy Because They're Young, jego największy sukces w UK, pochodziła z filmu pod tym samym tytułem z Dickiem Clarkiem i Tuesday Weld. Od 31. pozycji rozpoczyna pobyt na liście Rolf Harris i jego autorska piosenka Tie Me Kangaroo down Sport. W lipcu 1963 ten SP wejdzie do Top 10 "Billboardu", bijąc niespodziewaną wersję Pata Boone'a. Harris zyskał dużą popularność w UK jako prezenter i osobowość telewizyjna. Na 33. pozycji znajdziemy amerykańską męską grupę wokalną the Hollywood Argyles z piosenką Alley Oop. Nigdy więcej nie spotkamy się już z nimi. Shadowsi debiutują ze swym pierwszym samodzielnym SP - Apache na 35. miejscu. "Egzotyczny" duet wokalny można było spotkać na 36. pozycji: Duńczycy Jan & Kjeld śpiewali Banjo Boy, a na 39. pierwszą tegoroczną prowadzącą w UK - Jane Morgan, która jednak z utworem Romantica nie powtórzy tamtego sukcesu.