Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Hugo Montenegro his Orchestra & Chorus


 Data notowania: 1968-11-13  (Record Retailer) 
Numer 1: Hugo Montenegro his Orchestra & Chorus - ''The Good the Bad & the Ugly''(RCA) 1727

 

   'Rec. Ret.' chart: 11 IX '68-19 II '69, 19 III '69 (25 tyg.), no. 1 13 XI-4 XII '68 (4 tyg.); 'Billb.' chart: 2. m.

   [Ennio Morricone] Hugo Montenegro, szef znakomitej orkiestry nowojorskiej, aranżer i kompozytor, od 13 lat odgrywał znaczącą rolę w amerykańskim przemyśle rozrywkowym, choćby jako kierownik zespołu towarzyszącego wielu artystom z nalepką RCA (np. Harry'emu Belafonte). Albumy, wydawane przez tego muzyka, cieszyły się ogromną popularnością, żeby wymienić dla przykładu Music from a Fistful of Dollars i For a Few Dollars More & the Good, the Bad & the Ugly. Utwór The Good the Bad & the Ugly pochodzi z trzeciego 'spaghetti westernu' Sergia Leone z Clintem Eastwoodem w roli 'Człowieka bez imienia', tego 'Dobrego', Lee Van Cleefem w roli 'Złego' i z Elim Wallachem jako 'Okropnym'. W lutym 1970 Eastwood na krótko zagości na liście brytyjskiej w utworze I Talk to the Trees, również pochodzącym z filmu - Paint Your Wagon. The Good the Bad & the Ugly to pierwszy amerykański utwór instrumentalny na szczycie listy brytyjskiej od pięciu lat; jego autorem był słynny włoski kompozytor muzyki filmowej - Ennio Morricone. Niezapomnianą partię na okarynie wykonał Arthur Smith, natomiast Montenegro, oprócz prowadzenia orkiestry, wydawał z siebie charakterystyczne krótkie pochrząkiwania. Hugo Montenegro zmarł 6 II 1981.


  


 Data notowania: 1968-11-20  (Record Retailer) 
Numer 1: Hugo Montenegro his Orchestra & Chorus - ''The Good the Bad & the Ugly''(RCA) 1727

   Największy skok do góry w Top 20, aż o 13 pozycji, wykonuje najbardziej znana w tym czasie szkocka piosenkarka - Lulu, która z 30. miejsca przenosi się na 17. Jej piosenkę I'm a Tiger napisał Marty Wilde, ceniony kompozytor i gwiazda wokalistyki brytyjskiej II połowy lat 50., prywatnie - ojciec popularnej piosenkarki lat 80. Kim Wilde. To był ostatni przebój Lulu przed wyjściem za mąż za jednego z członków zespołu the Bee Gees - Maurice'a Gibba. Największy skok w dół w Top 20, również o 13 pozycji, oddali Beatlesi: ich Hey Jude spadł z 11. na 24. miejsce.


  


 Data notowania: 1968-11-27  (Record Retailer) 
Numer 1: Hugo Montenegro his Orchestra & Chorus - ''The Good the Bad & the Ugly''(RCA) 1727

   Osobliwą historię pobytu na listach przebojów prezentuje piosenka Rudy'ego Clarka It's in His Kiss. Nagrana po raz pierwszy przez Merry Clayton, nie zdobyła większego uznania. W wykonaniu soulowej piosenkarki z Mississippi - Betty Everett dochodzi w kwietniu 1964 do 6. miejsca listy 'Billboardu'; i to był największy sukces tej wokalistki po siedmiu latach jej działalności. Teraz, po czterech i pół roku, wersja ta dochodzi do najwyższej pozycji na liście brytyjskiej: do 34. miejsca. Latem 1975 piosenkarka brytyjska Linda Lewis wywinduje ją do 6. miejsca. Jednak największy sukces odniesie w 1991, gdy pod nieco zmienionym tytułem - The Shoop Shoop Song (It's in His Kiss) w wykonaniu Cher znajdzie się na czele listy.


  


 Data notowania: 1968-12-04  (Record Retailer) 
Numer 1: Hugo Montenegro his Orchestra & Chorus - ''The Good the Bad & the Ugly''(RCA) 1727

   Do pierwszej czterdziestki (na 34. miejsce) wchodzi piosenka Don't Forget to Catch Me w wykonaniu Cliffa Richarda. To ostatni wspólny przebój Cliffa i Shadowsów na listach przebojów. To także trzeci z rzędu utwór piosenkarza, który nie znalazł się w Top 20, dojdzie bowiem tylko do 21. miejsca (poprzednie to I'll Love You Forever Today - 27. miejsce w lipcu 1968 i Marianne - 22. w październiku).
3 XII Elvis Presley rozpoczął swe godzinne programy w TV NBC. Niektórzy krytycy muzyczni sugerowali nawet (ze sporą przesadą), że oto rozpoczął się drugi etap wielkiej kariery artysty. Ciekawe, że moja pierwsza informacja tegoroczna (3 I) też dotyczyła udziału Elvisa w TV.