Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Herb Alpert


 Data notowania: 1966-02-10  (Record Retailer) 
Numer 1: Overlanders (the) - ''Michelle''(Pye) 7N 17034

 

   UWAGA - notka do 4. utworu 1966: [Spanish Flea - Herb Alpert (Pye International 25335), "Rec. Ret." chart: 9 XII '65-21 IV '66 (20 tyg.), no. 1 -, najw. poz. 2.; 'Billb.' chart: 27. m.].

   UWAGA - komentarz do 4. utworu 1966: [Julius Wechter] Label: Herb Alpert & the Tijuana Brass. Już trzeci tydzień z rzędu na 3. miejscu trzyma się instrumentalny utwór Herba Alperta i jego zespołu the Tijuana Brass - Spanish Flea. Dzięki ogromnej popularności dwóch utworów - tego i piosenki This Guy in Love with You ten amerykański trębacz pochodzenia żydowskiego odniósł największy sukces spośród wszystkich instrumentalistów występujących na liście brytyjskiej w latach 60. Kompozytorem tego rytmicznego i melodyjnego utworu był członek the Tijuana Brass - Julius Wechter, wcześniej kierownik the Baja Marimba Band.

   Przepiękna ballada, śpiewana w oryginale przez Johna Lennona z Beatlesami - Girl na liście brytyjskiej zawędruje najwyżej na 11. miejsce: w tym tygodniu w wykonaniu St. Louis Union. Na liście pojawiają się jednocześnie dwie kompozycje Jaggera i Richardsa: na 14. miejscu Nineteenth Nervous Breakdown w wykonaniu Stonesów i na 37. miejscu Think w wersji Chrisa Farlowe'a; ten drugi utwór odwiedził już raz listę - przed dwoma tygodniami (27 I) znajdował się na 49. pozycji.