Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Guy Lombardo & his Royal Canadians


 Data notowania: 1950-03  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Guy Lombardo & his Royal Canadians - ''Enjoy Yourself''(Decca) 

   "Enjoy yourself - it's later than you think" to w sam raz sugestia dla Amerykanów w tamtych latach, płynąca z tej popularnej piosenki Carla Sigmana i Herba Madigsona: w końcu wyglądało na to, że wojna w Korei była nieunikniona, a Rosjanie byli w posiadaniu bomby atomowej. Utwór trafił w dziesiątkę (wpadająca w ucho melodia, rytm podkreślany strzelaniem palcami, doskonały wokal Kenny'ego Gardnera) i powiększył listę przebojów Lombardo, które zaczęły się jeszcze w 1927, od słynnej piosenki Charmaine; w USA dotarł do 10. miejsca listy przebojów. Zespół "Królewskich Kanadyjczyków" i Guy Lombardo to w prostej linii muzyczni kontynuatorzy Louisa Jordana i the Tympany Five: muzyka taneczna zdecydowanie daleka zarówno od jazzu, jak i typowych utworów dancingowych.


  


 Data notowania: 1950-04  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Guy Lombardo & his Royal Canadians - ''The Third Man Theme''(Decca) 

   Na liście "Billboardu" przez siedem tygodni nagranie to pozostawało na 2. miejscu, gdyż na szczycie znajdowała się oryginalna wersja filmowa Antona Karasa. Zespół Guy'a Lombardo nagrał ten utwór w wersji gitarowej z Donem Rodney'em w roli głównej.


  


 Data notowania: 1951-01  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Guy Lombardo & his Royal Canadians - ''Tennessee Waltz''(Decca) 

 

   Inne wersje: Patti Page (XI '50), Les Paul& Mary Ford (II '51), Teddy Johnson (III '51)

   Orkiestra, która od ćwierć wieku dostarczała "najsłodszej muzyki po tej stronie nieba", zaprezentowała tu wygładzoną wersję tej popularnej melodii country, popularnej zarówno w UK, jak i w USA (6. miejsce na liście przebojów). Lombardo ze swym zespołem należał do wykonawców, którzy sprzedali ogółem ponad 100 mln płyt i - co może dość niezwykłe - zmarł latem 1977, tak jak dwaj inni członkowie tego elitarnego klubu - Elvis Presley i Bing Crosby.