Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Goombay Dance Band


 Data notowania: 1982-03-27  (Music Week) 
Numer 1: Goombay Dance Band - ''Seven Tears''(Epic) EPCA 1242

 

   'M. W.' chart: 27 II-15 V '82 (12 tyg.), no. 1 27 III-10 IV '82 (3 tyg.)

   [Wolff Eckehardt Stein, Wolfgang Jass] Goombay Dance Band to już druga, po Boney M, próba utworzenia w Niemczech zespołowej gwiazdy disco, opartej na wykonawcach z Antyli (konkretnie z Montserrat). W porównaniu z poprzednikami, Goombay Dance Band jest najnormalniej w świecie niestrawny dla każdego, kto choć trochę lubi dobrą muzykę i kto choćby w niewielkim stopniu ma wrażliwe ucho na muzykę. Zarówno w Seven Tears, jak i w drugim i dzięki Bogu ostatnim utworze na liście brytyjskiej - Sun of Jamaica (nb. bardzo popularnym w Polsce), łzawy sentymentalizm jest nie do strawienia, a przesłodzony głos niemieckiego wokalisty, zawodowego połykacza ognia - Olivera Bendta (wokal trzech piękności z Karaibów stanowi na ogół tło) - nie do przełknięcia. Na koniec ciekawostka: kompozytor tej piosenki - Wolff Eckehardt Stein, był twórcą kilku zach.-niemieckich przebojów naszych 2+1.


  


 Data notowania: 1982-04-03  (Music Week) 
Numer 1: Goombay Dance Band - ''Seven Tears''(Epic) EPCA 1242

   Po prawie dziesięciu latach na listę brytyjską powróciła słynna Layla w wykonaniu zespołu Derek & the Dominoes, w którym pierwsze skrzypce grał Eric Clapton. Późnym latem 1972 SP z tym utworem dotarł do 7. miejsca, w tym tygodniu jego reedycja zajęła swą najwyższą pozycję - 4. Nowe, akustyczne nagranie w wykonaniu samego już Claptona, po raz trzeci znajdzie się w brytyjskich notowaniach: w październiku 1992 dojdzie 45. miejsca.
Swój pierwszy, eponimiczny album wydaje słynna super-grupa londyńska - Asia. Stanowili ją Steve Howe - g (z Yes), Geoff Downes - keyb (z Yes i the Buggles), John Wetton - b, voc (z King Crimson, Family, Roxy Music i Uriah Heep) i Carl Palmer - dr (z Emerson, Lake & Palmer). Album przyniósł rozczarowanie - był wtórny i mało interesujący. W USA prowadził na liście albumów 'Billboardu' przez dziewięć tygodni, ale w UK nie wszedł nawet do pierwszej dziesiątki.


  


 Data notowania: 1982-04-10  (Music Week) 
Numer 1: Goombay Dance Band - ''Seven Tears''(Epic) EPCA 1242

   Wersja koncertowa wielkiego przeboju Elvisa Presley'a z 1961 Are You Lonesome Tonight dochodzi do swej najwyższej pozycji - 25. Nagranie pochodzi z występu w Las Vegas i jest o tyle niezwykłe, że zarejestrowano w nim fragment, w którym piosenkarz zapomniał słów recytacji.