Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Four Tops (the)


 Data notowania: 1966-10-27  (Record Retailer) 
Numer 1: Four Tops (the) - ''Reach out (I'll Be There)''(Tamla Motown) TMG 579

 

   'Rec. Ret.' chart: 13 X '66-26 I '67 (16 tyg.), no. 1 27 IX '66-10 XI '67 (3 tyg.), no. 75 listy brytyjskiej wszech czasów; 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: Gloria Gaynor (14. m. '75), the Four Tops - Reach out I'll Be There, re-mix (11. m. '88), Michael Bolton - Reach out I'll Be There (37 m. '93);
no. 29. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Brian Holland, Lamont Dozier, Edward Holland] Ten ponadczasowy popowo-soulowy klasyk Briana i Edwarda Hollandów oraz Lamonta Doziera przyniósł Four Topsom, jednej z najsłynniejszych murzyńskich grup wokalnych i uważanej za najwybitniejszą w koncernie Motown w tamtych latach, jedyny w całej ich długiej karierze no. 1 po obu stronach Atlantyku. Nadzwyczajnie wypadł w Reach out (I'll Be There) basowy soul lidera zespołu - Leviego Stubbsa, którego pełne seksu partie wokalne wspaniale łączyły się z symfoniczną aranżacją rhythm'n'bluesową. Wspaniałe tło stanowiła reszta zespołu: Renaldo Benson, Lawrence Peyton (zmarł w 1997) i Abdul Fakir. Dużą popularnością cieszyła się też wersja z odchyleniem ku disco Glorii Gaynor i remix opracowany przez trio producenckie Stock Aitken Waterman, wykonany w 1988 znów przez the Four Tops. 'Szczytowa Czwórka' w 1990 została przyjęta do Rock'n'Roll Hall of Fame.


  


 Data notowania: 1966-11-03  (Record Retailer) 
Numer 1: Four Tops (the) - ''Reach out (I'll Be There)''(Tamla Motown) TMG 579

   Na listę (15. pozycja) wchodzi jeden z najpiękniejszych tegorocznych utworów - Good Vibrations Beach Boysów; już za dwa tygodnie znajdzie się na 1. miejscu. Od 26. miejsca rozpoczyna swój kontakt z listą jeden z najwspanialszych "białych bluesów" - Gimme Some Loving kwartetu the Spencer Davis Group, najlepszej nowej grupy 1966 wg "NME". To pierwsza kompozycja własna tego zespołu, która zarówno w UK, jak i w USA dotarła do 2. miejsca (za Oceanem był to najwyżej notowany utwór grupy Spencera Davisa).


  


 Data notowania: 1966-11-10  (Record Retailer) 
Numer 1: Four Tops (the) - ''Reach out (I'll Be There)''(Tamla Motown) TMG 579

   Już drugi tydzień na 28. miejscu (najwyższym tego utworu) znajduje się piosenka I Love My Dog w wykonaniu Cata Stevensa. To drugi w tym roku SP, który łączy ze sobą pieski i kotki: poprzedni - Walking My Cat Name Dog amerykańskiej piosenkarki, pochodzącej z Filipin, Normy Tanegi, w maju doszedł do 22. pozycji.
4 XI ukazał się kompilacyjny album the Rolling Stones, wydany przez Deccę - Big Hits (High Tide & Green Grass); zawierał m. in. wszystkie SPs zespołu od Not Fade away do Have You Seen Your Mother Baby Standing in the Shadow, a więc również wszystkie sześć utworów prowadzących na liście brytyjskiej w latach 1964-1966, w tym (I Can't Get No) Satisfaction. To jedno z płytowych arcydzieł rockowych pół roku wcześniej wydano w USA, przez co obie wersje różniły się z korzyścią dla brytyjskiej (w Top 20 listy brytyjskiej znalazło się dziewięć utworów: Have You Seen Your Mother Baby Standing in the Shadow - 5. miejsce 13 X 1966, Paint It, Black - 1., It's All over Now - 1., The Last Time - 1., Not Fade away - 3. miejsce 26 III 1964, (I Can't Get No) Satisfaction - 1., Get off of My Cloud - 1., Nineteenth Nervous Breakdown - 2. miejsce od 17 II do 3 III 1965 i Little Red Rooster - 1.