Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Fern Kinney


 Data notowania: 1980-03-15  (Music Week) 
Numer 1: Fern Kinney - ''Together We Are Beautiful''(WEA) K 79111

 

   

'M. W.' chart: 26 I-12 IV '80 (12 tyg.), no. 1 16-23 II '80 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 3. m.;
no. 273. wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Ken Leray] Together We Are Beautiful to utwór w oryginale wykonywany przez Kena Leray'a. W wersji amerykańskiej wokalistki, pochodzącej z Jackson w Mississippi, Fern Kinney (właśc. F. K.-Lewis) uważany był za wyjątkowo piękny kawałek dyskotekowy; szkoda tylko, że to w ogóle jedyny jej utwór na liście brytyjskiej. W USA dużą popularnością cieszyła się jej interpretacja utworu Kinga Floyda - Groove Me (w pierwszej trzydziestce rhythm'n'bluesowej listy 'Billboardu').

   Najwyższą - 6., pozycję na liście osiąga pierwszy tegoroczny SP tria the Police - So Lonely. Zespół szykuje się do wyjazdu do Indii. 26 III da koncert w Bombaju, zresztą pierwszy rockowy koncert od dziesięciu lat. Poprzednio była tam grupa Hawkwind. Na 35. miejscu debiutuje piosenka Turn It on Again w wykonaniu zespołu Genesis. Dzięki temu grajacy w nim Phil Collins będzie obecny w brytyjskich notowaniach każdego roku aż do 1994.
Na liście pojawia się zespół the Monkees; poprzednio gościł w notowaniach 'Record Retailer' blisko 11 lat temu - 25 VI 1969 w utworze Someday Man. W tym tygodniu wprowadza do zestawień brytyjskich 'czwórkę' - The Monkees, zawierającą ich najbardziej znane utwory sprzed lat: I'm a Believer, Daydream Believer, Last Train to Clarksville i A Little Bit Me a Little Bit You.