Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Duran Duran


 Data notowania: 1983-03-26  (Music Week) 
Numer 1: Duran Duran - ''Is There Something I Should Know?''(EMI) 5371

 

   'M. W.' chart: 26 III-21 V '83 (9 tyg.), no. 1 26 III-2 IV '83 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 4. m.;

no. 70 wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Duran Duran] Duran Duran zamierza rywalizować z the Jam pod względem liczby utworów, wprowadzonych od razu na 1. miejsce listy. Mogła to zapowiadać niezwykła popularność grupy z Birmingham spod znaku 'new romantic'. To będzie jednak jej jedyny kawałek tak szybko awansujący. Nazwa tej grupy z Birmingham pochodzi od postaci szalonego wynalazcy Duranda-Duranda z filmu Rogera Vadima - Barbarella (debiut odbył się w tamtejszym klubie 'Barbarella'). W jej skład wchodzili : wokalista Simon Le Bon, klawiszowiec Nick Rhodes, basista John Taylor, gitarzysta Andy Taylor i perkusista Roger Taylor (żaden z tych Taylorów nie był ze sobą spokrewniony!). Piosenka zespołu z 1985 A View to a Kill była najlepiej sprzedającym się zarówno w UK, jak i w USA, tematem z filmów o Jamesie Bondzie w całej historii. Wspaniała, chwytliwa popowa piosenka Is There Something I Should Know? utrwaliła popularność Duran Duran wśród fanów i definitywnie wyniosła zespół do rangi czołowego brytyjskiego zespołu młodzieżowego. Jesienią 2001 ten sam utwór do 12. miejsca doprowadziła amerykańska mieszana grupa wokalna Allstars, choć pod nieco zmienionym zapisem tytułu: Is There Something I Should Know.


  


 Data notowania: 1983-04-02  (Music Week) 
Numer 1: Duran Duran - ''Is There Something I Should Know?''(EMI) 5371

   Szykuje się ostry na atak na najwyższą pozycję! Z 12. miejsca na 7. przesuwa się Don't Talk to Me about Love brytyjskiej mieszanej grupy Altered Images (to będzie jednak jej najwyższa pozycja); z 21. aż na 6. przeskakuje Boxerbeat innej grupy brytyjskiej, ale męskiej, Joboxers (za tydzień dojdzie do swego najwyższego miejsca - 3.); z 5. na 2. przechodzi Let's Dance Davida Bowiego (i to będzie najbliższy no. 1).
Po raz ostatni znajduje się na naszej liście brytyjski zespół międzynarodowy - Bow Wow Wow; tym ostatnim utworem był Do You Wanna Hold Me? Zespół ulega rozbiciu na wiadomość o zamiarze odejścia z grupy i rozpoczęciu kariery solowej przez wokalistkę, nastoletnią Birmankę - Anabellę Lewin.


  


 Data notowania: 1984-05-05  (Music Week) 
Numer 1: Duran Duran - ''The Reflex''(EMI) DURAN 2

 

   'M. W.' chart: 28 IV-28 VII '84 (14 w.), no. 1 5-26 V '84 (4 w.); 'Billb.' chart: 1. m.;


no. 70 wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Duran Duran] Tą świetną piosenką Duran Duran znaleźli się w samym centrum swego ogromnego powodzenia na Wyspach, jak i w Stanach; w UK od 5 VI '82 do 8 XI '86 każdy ich utwór wchodził do pierwszej dziesiątki listy! The Reflex to największy ich przebój – no. 1 również w USA. Pochodził z bardzo już popowego albumu Seven & the Ragged Tiger, ale to tylko tym bardziej zapewniło mu (i albumowi) entuzjastyczne przyjęcie u wielbicieli (zwłaszcza – wielbicielek) na całym świecie.


  


 Data notowania: 1984-05-12  (Music Week) 
Numer 1: Duran Duran - ''The Reflex''(EMI) DURAN 2

   Wielki przebój Queen I Want to Break Free już trzeci tydzień na 3. pozycji, stale za Philem Collinsem. Zanotowujemy niespodziewane odrodzenie się popularności przeboju wszech czasów listy brytyjskiej! Po 10 tygodniach względnego spadania na liście Relax Frankie Goes To Hollywood z 31. miejsca tydzień temu podnosi się na 26., aby 7 VII dojść aż do 2. pozycji!


  


 Data notowania: 1984-05-19
Numer 1: Duran Duran - ''The Reflex''(EMI) DURAN 2

   Do 32. miejsca dochodzi Love Me Tender w wykonaniu stylizowanego na szczura rapera brytyjskiego Roland Rat Superstar. Ta wersja uchodzi za jeden z najgorszych coverów presley'owskich, jaki się kiedykolwiek ukazał. Na listę wchodzi wielki przebój Ultravox Dancing with Tears in My Eyes; za trzy tygodnie dojdzie do 3. pozycji.
Na 1. miejsce brytyjskiej listy albumów wchodzi wydana przez Island kompilacyjna płyta Boba Marley'a Legend; pozostanie na szczycie aż 12 tygodni – do 10 sierpnia. Znalazły się na niej m. in. takie przeboje, jak Is This Love, Could You Be Loved, Buffalo Soldier, One Love – People Get Ready, Jamming, Punky Reggae i Party.


  


 Data notowania: 1984-05-26  (Music Week) 
Numer 1: Duran Duran - ''The Reflex''(EMI) DURAN 2

   Drugi tydzień wiceliderem są the Pointer Sisters z Automatic. Również już drugi tydzień w pierwszej dziesiątce znajdują się trzy piosenki filmowe. Z Footlose pochodzą piosenka tytułowa Kenny'ego Logginsa (z 6. na 7. miejsce) i Let's Hear It for the Boy Deniece Williams (z 8. na 3.), a z Against All Odds utwór Against All Odds (Take a Look at Me Now) Phila Collinsa (z 3. na 8.).