Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Dreamweavers (the)


 Data notowania: 1956-03-16  (New Musical Express) 
Numer 1: Dreamweavers (the) - ''It's Almost Tomorrow''(Brunswick) 05515

 

   "NME" charts: 10 II-8 VI '56 (18 tyg.), no. 1 16-23 III '56, 6 IV '56 (3 tyg.); "Billb." chart: 8. m.;
inne wersje: Mark Wynter (12. m. '63)

   [Wade Buff, Eugene Adkinson] Spora niespodzianka na 1. miejscu. W czasie, gdy młody Presley podpisał umowę z RCA, a rhythm'n'blues coraz częściej rozbrzmiewał w słynnym programie TV Eda Sullivana, gdy programy estradowe Alana Freeda biły rekordy powodzenia i ukazał się pierwszy film rock'n'rollowy Rock'n'Roll Revue, wciąż było miejsce dla klasycznej ballady. Mało znany mieszany septet wokalny z Florydy the Dreamweavers (wyłącznie studyjny, nigdy nie występował na estradzie!) stał się nagle niezwykle popularny piosenką napisaną przez jego członków - Wade'a Buffa i Gene'a Adkinsona jeszcze w 1952, oni sami sfinansowali też nagranie. Krytycy i dziennikarze byli zaskoczeni, gdy ten spokojny, żeby nie powiedzieć cukierkowy utwór sprzedano ogółem w milionowym nakładzie i gdy znalazł się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. It's Almost Tomorrow był zresztą jedynym (!) utworem grupy the Dreamweavers na brytyjskiej liście przebojów. Był też na niej pierwszym autorskim no. 1.

   17 III w Waszyngtonie odbywa się światowa premiera pierwszego filmu rock'n'rollowego Rock around the Clock, zupełnego kiczu, którego jedyną wartością (dziś w większości wyłącznie historyczną) są występujący w nim muzycy, m. in. Bill Haley, the Platters i Frankie Bell oraz "odkrywca" rock'n'rolla - Alan Freed.


  


 Data notowania: 1956-03-23  (New Musical Express) 
Numer 1: Dreamweavers (the) - ''It's Almost Tomorrow''(Brunswick) 05515

   Jeszcze jeden utwór Billa Haley'a & his Comets opuszcza listę: Rock-A-Beatin' Boogie, pozostaje na niej już tylko See You Later Alligator, ale i tak nie zmieni to faktu, że zespół zrobi jedną z największych karier w historii brytyjskiego rynku muzyki pop-rockowej. W ciągu tego roku w sumie będzie przebywał na liście brytyjskiej przez 110 tygodni, co da średnio ponad dwa przeboje na tydzień!


  


 Data notowania: 1956-04-06  (New Musical Express) 
Numer 1: Dreamweavers (the) - ''It's Almost Tomorrow''(Brunswick) 05515

   Pozostaje nieodgadnioną zagadką, dlaczego w epoce szybkiego wzrostu popularności rock'n'rolla na 1. miejsce listy "NME" powraca ten łzawy i staroświecko brzmiący utwór siedmiu pań i panów z Florydy.