Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Dr. Hook


 Data notowania: 1979-11-17  (Music Week) 
Numer 1: Dr. Hook - ''When You're in Love with a Beautiful Woman''(Capitol) CL 16039

 

   

'M. W.' chart: 22 IX '79-12 I '80 (17 tyg.), (Capitol EMCT 4) 1-22 II '92 ( 4 tyg.), no. 1 17 XI-1 XII '79 (3 tyg.); 'Billb.' chart: 6. m.;
no. 292. wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Evan Stevens] Od samego poczatku liderami pochodzącego z New Jersey zespołu Dr. Hook byli dwaj wokaliści - Dennis Locorriere i Ray Sawyer. Miał on już za sobą 11-letnią działalność, wykonując głównie utwory country-rockowe i żartobliwe piosenki anarchistyczne. Jednak dopiero seria przyjemnych piosenek miłosnych przyniosła mu wielką popularność w UK. Jedna z nich - When You're in Love with a Beautiful Woman, to najpopularniejszy utwór w UK w 1979 (!), a przecież Dr. Hook miał już za sobą dziesięć albumów, 'Złoty SP' w USA - Sylvia's Mother (2. miejsce na liście 'Record Retailer latem 1972), groźbę bankructwa, gdy w 1974 wytwórnia CBS nagle rozwiązała kontrakt z zespołem, a wreszcie postawienie przez większość członków zespołu, w tym wokalistę, gitarzystę i pianistę Ray'a Sawyera na kariery solowe.

   Po 11 latach słynny trębacz Herb Alpert jest znów w Top 20 brytyjskiej listy przebojów: z 26. na 17. miejsce przechodzi wykonywany przez niego utwór instrumentalny - Rise. W przyszłym tygodniu dojdzie aż do 13. pozycji.


  


 Data notowania: 1979-11-24  (Music Week) 
Numer 1: Dr. Hook - ''When You're in Love with a Beautiful Woman''(Capitol) CL 16039

   Aż siedmiu pierwszych wykonawców to 'zdobywcy' szczytu listy brytyjskiej: 1. Dr. Hook ze swym jedynym utworem z 1. miejsca, 2. Queen (Crazy Little Thing Called Love), 3. the Jam (Eton Rifles), 4. the Commodores (Still), 5. Lena Martell (One Day at a Time), 6. Donna Summer & Barbra Streisand [No More Tears (Enough Is Enough)] i 7. Abba [(Gimme Gimme Gimme (a Man after Midnight)].


  


 Data notowania: 1979-12-01  (Music Week) 
Numer 1: Dr. Hook - ''When You're in Love with a Beautiful Woman''(Capitol) CL 16039

   Barbra Streisand 'zagustowała' w duetach. Poprzedni swój przebój - You Don't Bring Me Flowers, śpiewała z Neilem Diamondem, a w tym tygodniu na 3. miejscu znajduje się utwór No More Tears, który Streisand wykonuje z Donną Summer. W przyszłym roku będzie śpiewała z Barrym Gibbem, a później także z Donem Johnsonem i Michaelem Crawfordem (mowa oczywiście o piosenkach z listy brytyjskiej). Uwaga: osiągający właśnie największą popularność SP No More Tears, został równocześnie wydany przez dwie wytwórnie - jako płyta 7-calowa przez Casablancę i jako płyta 12-calowa przez CBS.
W pierwszym tygodniu grudnia 1979 ma miejsce historyczne wydarzenie. Na 38. miejscu debiutuje pierwszy w historii listy brytyjskiej wykonawca rapowy: amerykański zespół the Sugarhill Gang wykonuje utwór Rapper's Delight; w przyszłym tygodniu znajdzie się on na 12. miejscu, a za dwa tygodnie dotrze aż do 3. pozycji. Ten pierwszy w historii SP rapowy wydała wytwórnia Sugarhill trzy i pół miesiąca wcześniej - 16 IX.
Pod koniec tego roku 16-letni George Michael i Andrew Ridgeley zakładają jeden z najsłynniejszych zespołów w dziejach muzyki dyskotekowej: Wham!.