Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Don Cornell


 Data notowania: 1952-05  (Sheet Music Chart) 
Numer 1: Don Cornell - ''I'm Yours''(Coral) 

 

   Inne wersje: Eddie Fisher (V '52)

   Don Cornell (właśc. Luigi Varlaro), ex-bokser z Nowego Jorku, zaczynał swą karierę jako wokalista orkiestry Sammy'ego Kaye'a. Ten baryton o mocnym głosie zaprezentował tę chwytającą za serce balladę miłosną, napisaną przez Roberta Mellina dla Eddiego Fishera, sprzedając SP z I'm Yours w milionowym nakładzie. W USA wersja Cornella doszła do 5. miejsca.


  


 Data notowania: 1954-10-08  (New Musical Express) 
Numer 1: Don Cornell - ''Hold My Hand''(Vogue) Q 2013

 

   "NME" charts: 3 IX '54-21 I '55 (21 tyg.), no. 1 8-29 X '54, 19 XI '54 (5 tyg.); "Billb." chart: 5. m.

   [Jack Lawrence, Richard Myers] Hold My Hand mówi o miłości nastolatki do starszego mężczyzny, a pochodzi z filmu Susan Slept Here. Emisja tego utworu w BBC została zakazana z powodu wspomnienia w tekście "the Kingdom of Heaven". Niezwykłe, że w UK popularne były liczne wersje tej piosenki z poprawką w tekście: "the wonder of Heaven". Cornell, wokalista big-bandów tanecznych w latach 40., to jeszcze jeden amerykański piosenkarz zapatrzony w Crosby'ego i Sinatrę; występował jeszcze w 1999.


  


 Data notowania: 1954-10-15  (New Musical Express) 
Numer 1: Don Cornell - ''Hold My Hand''(Vogue) Q 2013

   Na liście brytyjskiej pojawia jedyny no. 1 legendy brytyjskiej muzyki rozrywkowej lat 40. i 50. Very Lynn - My Son, My Son. Sukces odnotowuje natomiast Smile Nata 'King' Cole'a, które dochodzi do 2. pozycji i pozostanie na niej jeszcze przez nastepny tydzień. Piosenkę napisał Charlie Chaplin do swego filmu Dzisiejsze czasy (Modern Times). To niezapomniane wykonanie dodał Cole do swej długiej listy wielkich przebojów po obu stronach Atlantyku. Stroną 'B' tego SP była piosenka Cole'a Make Her Mine, która również była odnotowywana w brytyjskich zestawieniach NME. Wielki fan Chaplina - Michael Jackson, umieścił Smile na swym 'multiplatynowym albumie z 1995 - History - Past, Present & Future, Book 1.


  


 Data notowania: 1954-10-22  (New Musical Express) 
Numer 1: Don Cornell - ''Hold My Hand''(Vogue) Q 2013

   Właśnie w tym czasie triumfalne tournée po UK odbywał Frankie Laine. Entuzjastyczne przyjęcie przez nastolatków, jakie spotykało go na każdym koncercie, można strawestować określeniem "Lainemania". Ujawniło się to także na liście "NME", na której znajdowały się w tym czasie trzy jego nagrania, to trzecie (po My Friend i There Must Be a Reason) pojawiło się właśnie w tym tygodniu. Rain Rain Rain Laine śpiewał z towarzyszeniem zespołu the Four Lads.


  


 Data notowania: 1954-10-29  (New Musical Express) 
Numer 1: Don Cornell - ''Hold My Hand''(Vogue) Q 2013

   Od kilku tygodni słychać na liście dwie wersje Little Things Mean a Lot, lecz tę drugą, mniej popularną Almy Cogan, po raz ostatni.


  


 Data notowania: 1954-11-19  (New Musical Express) 
Numer 1: Don Cornell - ''Hold My Hand''(Vogue) Q 2013

   Hold My Hand niespodziewanie powraca na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Jednocześnie jest to tydzień pożegnalny dla wielkiego przeboju Sinatry - Three Coins in a Fountain.