Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Dave Stewart


 Data notowania: 1981-10-17  (Music Week) 
Numer 1: Dave Stewart - ''It's My Party''(Stiff) BROKEN 2

 

   'M. W.' chart: 19 IX-12 XII '81 (13 tyg.), no. 1 17 X-7 XI '81 (4 tyg.); 'Billb.' chart: 72. m.;
inne wersje: Lesley Gore (9. m. '63)   [John Weiner, Wally Gold, John Gluck Jr] Label: Dave Stewart with Barbara Gaskin. Duża niespodzianka na szczycie listy: 'feministyczny' przebój Leslie Gore sprzed 18 lat wskakuje z 8. na 1. pozycję! Piosenka opowiada o miłosnych problemach nastolatków, a na SP dla tej 17-letniej wówczas piosenkarki z Nowego Jorku wybrał ją sam Quincy Jones. Jednak najpierw próbowały wylansować ten utwór amerykańska żeńska grupa wokalna the Shirelles i Helen Shapiro. Bez powodzenia! Brytyjski klawiszowiec - Dave Stewart, debiutował zresztą też w drugiej połowie lat 60., w zespole Uriel; później były jazz-rockowe zespoły Egg, Arzachel i Hatfield & the North. Z Barbarą Gaskin poznał się w 1973, gdy zastąpił Davida Sinclaira właśnie w tym ostatnim zespole; w jego skład wchodziła żeńska sekcja wokalna - Northettes, w której oczywiście śpiewała Gaskin. Pierwszy SP Stewarta na liście brytyjskiej to znany przebój Jimmy'ego Ruffina z 1966: What Becomes of the Brokenhearted; nagrał go z weteranem angielskiej sceny rockowej, gitarzystą the Zombies - Colinem Blunstonem. Do następnych nagrań zapraszał wokalistki Northettes - Barbarę Gaskin i Amandę Parsons (jednak te utwory, które weszły na listę przebojów, sygnowane były tylko przez Stewarta i Gaskin).

   Pierwsza jedenastka w tym tygodniu okupowana jest przez różne zjawiska atmosferyczne. Na miejscu 5. Toyah śpiewa o Thunder in the Mountains. Trzy pozycje z rzędu - 9., 10. i 11., zajmują kolejno: zespół the Police z piosenką Invisible Sun, Bad Manners z Walking in the Sunshine i Shakin' Stevens przestrzegający, że It's Raining.


Po raz pierwszy w Top 10 listy brytyjskiej melduje się zespół Depeche Mode. Utwór "Just Can't Get Enough" dochodzi do 8. miejsca; to najwyższa pozycja tego utworu.


  


 Data notowania: 1981-10-24  (Music Week) 
Numer 1: Dave Stewart - ''It's My Party''(Stiff) BROKEN 2

   W pierwszej dziesiątce znalazły się dwa utwory, zatytułowane identycznie, jak inne utwory, które znajdowały się w Top 10 wcześniej oraz dwa o identycznych tytułach, jak piosenki z pierwszej dziesiątki w 1986. Happy Birthday (Altered Images, 5. miejsce) 8 VIII tego roku na 2. miejsce wprowadził Stevie Wonder, a It's Raining (Shakin' Stevens, 10.) w wykonaniu grupy the Darts doszło do takiej pozycji 2 IX 1978. Na 6. miejscu już drugi tydzień znajduje się Open Your Heart zespołu Human League, a na 7. debiutuje Absolute Beginners tria the Jam. W pierwszym przypadku utwór o takim właśnie tytule wykona Madonna, a w drugim - David Bowie.


  


 Data notowania: 1981-10-31  (Music Week) 
Numer 1: Dave Stewart - ''It's My Party''(Stiff) BROKEN 2

   Trzy nowości w Top 20 w wykonaniu trzech wielkich i zasłużonych dla listy brytyjskiej osobistości: z 27. na 6. miejsce przechodzi piosenka the Police - Every Little Thing She Does Is Magic, z 29. na 14. - When She Was My Girl w wykonaniu the Four Tops, a z 28. na 18. - Tonight I'm Yours (Don't Hurt Me) Roda Stewarta.


  


 Data notowania: 1981-11-07  (Music Week) 
Numer 1: Dave Stewart - ''It's My Party''(Stiff) BROKEN 2

   Do Top 10 wchodzi piosenka zespołu the Four Tops - When She Was My Girl (z 14. na 5. miejsce). To dziesiąty utwór tego zespołu w pierwszej dziesiątce; poprzedni - Simple Game, był tak wysoko równe dziesięć lat temu. Natomiast na liście pojawia się piosenka Let's Groove popowo-funkowego męskiego zespołu amerykańskiego - Earth Wind & Fire. Kojarzony był muzyką disco lat 70., jednak teraz właśnie prezentują swój największy sukces w karierze.