Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Craig Douglas


 Data notowania: 1959-09-11  (New Musical Express) 
Numer 1: Craig Douglas - ''Only Sixteen''(Top Rank) JAR 159

 

   "NME" chart: 7 VIII-13 XI '59 (15 tyg.), no. 1 11 IX-2 X '59 (4 tyg.);
inne wersje: Sam Cooke (23. m. '59), Al Saxon (24. m. '59);
no. 252. wśród wykonawców na liście brytyjskiej

   [Barbara Campbell (aka Lou Adler), Herb Alpert, Sam Cooke] Na liście brytyjskiej znajdowały się trzy wersje tego śpiewanego hymnu nastolatków autorstwa Sama Cooke'a, Lou Adler i Herba Alperta, lwią część sprzedanych płyt tego utworu brał ówczesny idol młodych Brytyjczyków, zawsze krótko przystrzyżony i gładko przyczesany, Craig Douglas (właśc. Terence Perkins). Pochodzący z Isle of Wight osiemnastolatek (urodzony 12 VIII 1941), trudniący się roznoszeniem mleka, tym właśnie coverem piosenki Sama Cooke'a odniósł swój największy sukces i - mimo wielkiej popularności w UK w latach 1959-1962 - żaden z jego pozostałych ośmiu SPs w Top 20 nie doszedł na szczyt listy; warto dodać, że sześć z tych ośmiu utworów to też covery. To głównie za nagranie tego utworu otrzymał on nagrodę tygodnika "NME" dla najlepszego nowego artysty 1959. Na początku lat 60. wystąpił jako partner Helen Shapiro w filmie Richarda Lestera It's Trad Dad. Od wielu lat występuje jako aktor kabaretowy. W pierwszej dziesiątce listy "Billboardu" Only Sixteen pojawiło się dopiero w 1976 w wykonaniu zespołu Dr. Hook.


  


 Data notowania: 1959-09-18  (New Musical Express) 
Numer 1: Craig Douglas - ''Only Sixteen''(Top Rank) JAR 159

   Jeden z dwóch hitów no. 1 najważniejszego wykonawcy roku 1959 Russa Conway'a - Roulette gości na liście po raz ostatni (po 19-stu tygodniach pobytu). Rzecz niezwykła: ten wcześniejszy no. 1 - Side Saddle, mimo, iż wszedł na listę trzy miesiące wcześniej, był na niej jeszcze w ubiegłym tygodniu!


  


 Data notowania: 1959-09-25  (New Musical Express) 
Numer 1: Craig Douglas - ''Only Sixteen''(Top Rank) JAR 159

   Jeden z dwóch hitów no. 1 jednego z najważniejszych (obok Conway'a, Cliffa i Elvisa) wykonawcy roku 1959 Bobby'ego Darina - Mack the Knife gości po raz pierwszy na liście. Już za trzy tygodnie znajdzie się na czele listy "NME".


  


 Data notowania: 1959-10-02  (New Musical Express) 
Numer 1: Craig Douglas - ''Only Sixteen''(Top Rank) JAR 159

   Popularność piosenki Only Sixteen biła we wrześniu wszelkie rekordy powodzenia, co może trochę dziwić, mając w pamięci wspaniałą oryginalną wersję Sama Cooke'a. W dużym stopniu tłumaczy ten fakt ogromna popularność, zwłaszcza wśród dziewcząt, samego Craiga Douglasa. Kandydatów na przejęcie schedy na 1. miejscu po tej piosence jest co najmniej trzech: Jerry Keller i Here Comes Summer, the Everly Brothers i ('Til) I Kissed You oraz Bobby Darin i Mack the Knife. Kto wyjdzie zwycięsko, okaże się już za tydzień. Zwróćmy uwagę na drugi z tych utworów. ('Til) I Kissed You to pierwsza w pełni autorska piosenka braci Everly; nagrana została z towarzyszeniem grupy the Crickets, grającej dotąd z Buddy'm Holly'm. Harmonie wokalne, główny atut duetu, brzmią tu wprost rewelacyjnie, przez co ('Til) I Kissed You należy do zdecydowanie najciekawszych jego utworów.