Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Clive Dunn


 Data notowania: 1971-01-09  (Record Retailer) 
Numer 1: Clive Dunn - ''Grandad''(Columbia) DB 8726

 

   'Rec.Ret. chart: 28 XI '70-29 V '71, 26 VI '71 (28 tyg.), no. 1 9-23 I '71 (3 tyg.)

   [Herbie Flowers, Kenny Pickett] Dokładnie w tym tygodniu londyński aktor komediowy i piosenkarz w programach dla dzieci Clive Dunn kończył 49 lat. Wystąpił w bardzo wielu filmach, z Dad's Army na czele. Znana była jego rola Klucznika w The Fiendish Plot of Dr. Fu Manchu z 1980 w reżyserii Piersa Haggarda z Peterem Sellersem. Wystąpił też w filmie Josepha McGratha z 1969 - The Magic Christian m. in. z Sellersem i Richardem Attenboroughem, ale też z Raquel Welch, Yulem Brynnerem, Johnem Cleesem (z Monty Python), Romanem Polańskim (w epizodzie), a nawet Johnem Lennonem i Yoko Ono. Zresztą muzykę do filmu napisał Paul McCartney. Grandad Herbiego Flowersa to semtymentalna piosenka w starym stylu, wspominająca "dawne dobre czasy" filmów Charliego Chaplina i niezwykłych wehikułów, śpiewana dla wnuków, którzy zresztą towarzyszą Dunnowi w tej piosence. W sam raz na okres świąteczny.


  


 Data notowania: 1971-01-16  (Record Retailer) 
Numer 1: Clive Dunn - ''Grandad''(Columbia) DB 8726

   'Taśmowo' spadają z listy piosenki Fredy Payne: w zeszłym tygodniu po raz ostatni znajdował się na niej wielki przebój Band of Gold, a w tym kończy swój pobyt jej następny SP - Deeper & Deeper. Fredzie pozostanie jeszcze tylko jeden utwór na liście 'Record Retailer' - Cherish What Is Deer to You (marzec-kwiecień 1971).
Na listę wchodzi wielki przebój the Four Tops - It's the Same Old Song, teraz w wykonaniu 'tajemniczych' Weathermen. To pierwszy z wielu pseudonimów Jonathana Kinga, który zrealizował, opracował aranżację i zaśpiewał jako 'trzyosobowy' chórek ten utwór.


  


 Data notowania: 1971-01-23  (Record Retailer) 
Numer 1: Clive Dunn - ''Grandad''(Columbia) DB 8726

   W tym samym tygodniu debiutują na liście dwie znakomitości brytyjskiej muzyki pop-rockowej: na 7. miejscu George Harrison jako pierwszy z byłego zespołu the Beatles i na 37. miejscu Elton John; pierwszy w piosence My Sweet Lord, drugi w Your Song. Za pół roku Elton John da swój pierwszy koncert w USA: 22 VIII w sali Troubadour w Los Angeles.
O prowadzącym już trzeci tydzień utworze Grandad złośliwi powiadali, że przeszedł do historii pod jednym względem: nie dopuszczając do 1. miejsca zespołu T. Rex (jego Ride a White Swan doszedł w tym tygodniu do 2. pozycji).