Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Chris Barber's Jazz Band


 Data notowania: 1959-03-06  (New Musical Express) 
Numer 1: Shirley Bassey - ''As I Love You''(Philips) PB 845

 

   UWAGA - notka do 5. utworu 1959: [Petite Fleur - Chris Barber's Jazz Band (Pye Nixa NJ 2026), "NME" chart: 13 II-10 VII '59, 31 VII-7 VIII '59 (24 tyg.), no. 1 -, najw. poz. 3.; 'Billb.' chart: 5. m.].

   UWAGA - komentarz do 5. utworu 1959: [Sidney Bechet] Label: Chris Barber's Jazz Band; Clarinet Solo - Monty Sunshine. Coraz wyższe pozycje na liście zajmuje kompozycja jednego z geniuszy jazzowych, saksofonisty sopranowego Sidney'a Becheta, Petite Fleur. Wykonuje go męski jazz-band puzonisty z Hertfordshire, Chrisa Barbera i odnosi nieprawdopodobny sukces (w Polsce był to obowiązkowy utwór prywatkowy przełomu lat 50. i 60.). Barber, zanim stworzył jedno z najpopularniejszych angielskich komb jazzowych, grał muzykę skiflową wraz z Lonniem Doneganem oraz bluesową (m. in. utwory Muddy'ego Watersa i Louisa Jordana). Petite Fleur (Little Flower) został przez Chris Barber's Jazz Band nagrany dużo wcześniej - w 1956, na kilka tygodni przed śmiercią wielkiego kompozytora. Uwaga: główna partię w tym utworze gra nie Barber, lecz klarnecista zespołu - Monty Sunshine.

   Slim Dusty to dziś niemal zupełnie zapomniany, nawet w swej rodzinnej Australii, piosenkarz. Urodził się jako Gordon Kirkpatrick w Nowej Płd. Walii i od 1946 związany był dobrym kontraktem z EMI. Jego piosenka A Pub with No Beer, która zyskała status 'złotego SP' na Antypodach, dochodzi do 3. miejsca w UK. Jej tekst oparty jest na wierszu z czasów II wojny światowej; Dusty wykonuje ją z zespołem Dick Carr & his Bushlanders. On sam zdecydował się na tournée po UK w... 1997.