Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Chaka Khan


 Data notowania: 1984-11-10  (Music Week) 
Numer 1: Chaka Khan - ''I Feel for You''(Warner Bros.) W 9209

 

   'M. W.' chart: 20 X '84-2 II '85 (16 w.), no. 1 10-24 XI (3 w.); 'Billb.' chart: 3. m.;


inne wersje: Chaka Khan - remix (45. m. '89);


no. 324 wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Prince] Chaka Khan (właśc. Yvette Stevens) prawdziwe wielkie światowe sukcesy solowe zaczęła odnosić w wieku, jak na piosenkarkę popową, dość późno. Na liście brytyjskiej pojawiła się w grudniu 1978, a na 1. miejscu – właśnie z tym utworem – znalazła się, mając już 31 lat (ur. 23 III '53 w Illinois). Zaczynała w 1972 jako frontmanka funkowego grupy Rufus (pierwotnie – Ask Rufus) i śpiewała tam przez sześć lat (choć jeszcze w marcu '84 wprowadzili na listę 'Music Week' popularną, zwłaszcza nieco później i w innych wykonaniach, piosenkę Ain't Nobody). Szybko zyskała miano znakomitej divy soulu. Jako pierwszy I Feel for You wykonał jej autor – Prince. To był pierwszy no. 1 na liście brytyjskiej utwór z elementami rapowymi, a to dzięki zaproszonym do udziału w jego wykonaniu Grandmasterowi Flashowi i Mellemu Melowi. A do tego jeszcze solo na harmonijce ustnej wykonał tu Stevie Wonder. Otrzymała ona nagrodę Grammy w kategorii najlepszego żeńskiego wykonania rhythm'n'bluesowego.


  


 Data notowania: 1984-11-17  (Music Week) 
Numer 1: Chaka Khan - ''I Feel for You''(Warner Bros.) W 9209

   Do 2. pozycji dochodzi Wild Boys Duran Duran; w dużym stopniu za sprawą świetnego i kosztownego teledysku. Znalazły się tam nawet wstawki z Michaelem Jacksonem.


  


 Data notowania: 1984-11-24  (Music Week) 
Numer 1: Chaka Khan - ''I Feel for You''(Warner Bros.) W 9209

   Na listę wchodzi nowy, dość nietypowy utwór Paula McCartney'aWe All Stand Together. Wykonuje go z the Frog Chorus, a piosenka pochodzi z flimu animowanego Rupert & the Frog Song.
Na liście „Billboardu” w listopadzie prowadziły dwa utwory znane z listy brytyjskiej: Carribean Queen (No More Love on the Run) Billy'ego Oceana i aktualny lider Wake Me up before You Go-Go duetu Wham!.