Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Billy Fury


 Data notowania: 1961-06-08  (Record Retailer) 
Numer 1: Elvis Presley - ''Surrender (Torna a Surriento)''(RCA) 1227

 

   UWAGA - notka do 4. utworu '61: [Halfway to Paradise - Billy Fury (Decca F 11349), 'Rec. Ret.' chart: 11 V-12 X '61 (23 tyg.), no. 1 -, najw. poz. 3.].

   UWAGA - komentarz do 4. utworu '61: [Carole King, Gerry Goffin] Do pierwszej dwudziestki (18. pozycja) wchodzi największy przebój idola młodzieży brytyjskiej I połowy lat 60. 20-letniego liverpoolczyka Billy'ego Fury'ego (właśc. Ronald Wycherley) Halfway to Paradise. Wg własnych słów nagrał ten utwór, aby ludzie widzieli w nim po prostu artystę, a nie tylko piosenkarza rock'n'rollowego. To bardzo piękny i dwuznaczny w swej treści utwór autorstwa pary Carole King i Gerry Goffin. Znalazł się na popularnym albumie Fury'ego pod tym samym tytułem, który doszedł do wysokiego 5. miejsca listy 'NME'. Taki dziwny i trochę niesamowity pseudonim wymyślił dla niego jego 'odkrywca' i wkrótce impresario - Larry Parnes. Billy Fury zmarł 28 I 1983. W oryginale Halfway to Paradise to pierwszy utwór Tony'ego Orlando, który w 1961 doszedł do 39. miejsca listy amerykańskiej "Billboardu".

   Słyszymy aż siedem utworów, które były lub będą na 1. miejscu listy: Surrender (Elvis Presley), Runaway (Del Shannon), On the Rebound (Floyd Cramer) , Blue Moon (the Marcels), Wooden Heart (Elvis Presley) , You're Driving Me Crazy (the Temperance Seven) i Well I Ask You (Eden Kane). Niekonwencjonalnie usadowiły się oba utwory duetu the Allisons: Words i Are You Sure zajmują dwa ostatnie miejsca w pierwszej czterdziestce.