Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Benny Hill


 Data notowania: 1971-12-11  (Record Retailer) 
Numer 1: Benny Hill - ''Ernie (the Fastest Milkman In the West)''(Columbia) DB 8833

 

   "Rec. Ret." chart: 13 XI '71-4 III '72 (17 tyg.), "M. W." chart: (EMI ERN 1) 30 V-20 VI '92 (4 tyg.), no. 1 11 XII '71-1 I '72 (4 tyg.)

   [Benny Hill] Nie ma żartów z jednym z najsłynniejszych komików TV brytyjskiej Bennym Hillem, jako piosenkarzem reprezentującym popularny w UK pub-folk. Niemal rok rocznie wprowadza jakiś utwór na listy przebojów, a teraz przez cztery tygodnie będzie prowadził na liście z przezabawną piosenką o "najszybszym mleczarzu na Zachodzie", niejakim Erniem i przez te cztery tygodnie tuż za nim, na 2. miejscu, będzie znajdował się najpopularniejszy (!) zespół w 1971 - T. Rex, wykonujący w pełni glam-rockowy utwór - Jeepster. Od strony muzycznej Ernie (the Fastest Milkman in the West) oparty był luźno na wcześniejszej piosence z repertuaru amerykańskiego piosenkarza i aktora komediowego - Franka Gallupa. Benny Hill zmarł 20 IV 1992.

   Tymczasem Jeepster jest w dużym stopniu SP wydanym nieoficjalnie, gdyż Marc Bolan zmienił właśnie wytwórnię na EMI i nie chciał, aby ten utwór, pochodzący z LP wydanego jeszcze przez wytwórnie Fly, nalazł się na SP. Szefowie Fly nie mieli jednak większych skrupułów z wypuszczeniem singlowej wersji Jeepster.


  


 Data notowania: 1971-12-18  (Record Retailer) 
Numer 1: Benny Hill - ''Ernie (the Fastest Milkman In the West)''(Columbia) DB 8833

   Zaskakująco duże sukcesy odnoszą muzyczne tematy programów telewizyjnych. Najwyżej notowana jest piosenka Something Tells Me (Something Is Gonna Happen Tonight) w wykonaniu Cilli Black z jej własnego programu (7. miejsce). Tematami telewizyjnymi są też Sleepy Shores, wykonywany przez pianistę Johnny'ego Pearsona i jego orkiestrę (26.) oraz Theme from "The Persuaders", grany przez John Barry Orchestra (33.). Popularnym tematem telewizyjnym był również Theme from "Onedin Line", prezentowany przez słynną Vienna Philharmonic Orchestra (36.). Ale dlaczego nie ma miejsca dla klasycznych utworów gwiazdkowych?


  


 Data notowania: 1971-12-25  (Record Retailer) 
Numer 1: Benny Hill - ''Ernie (the Fastest Milkman In the West)''(Columbia) DB 8833

   Za oficjalną listę z ostatniego tygodnia roku uznano notowanie z ubiegłego tygodnia. Za najpopularniejszy utwór gwiazdkowy wypada uznać najbliższy tej tematyce - Sing a Song of Freedom, śpiewany przez Cliffa Richarda. Najpopularniejszym albumem w UK w 1971 była - podobnie jak w ubiegłym roku - płyta duetu Simon & Garfunkel Bridge over Troubled Water.
Rok 1971 to rok , w którym debiutują na 1. miejscu jako soliści George Harrison i Diana Ross oraz zespół Marca Bolana T. Rex i Rod Stewart; karierę Bolana przerwie śmierć w wypadku samochodowym w 1977, Stewart jest obecny na liście brytyjskiej do dziś. Jego Maggie May utrzymywała się na szczycie listy najdłużej ze wszystkich jego późniejszych utworów - 5 tygodni. Kończy swój pobyt na liście brytyjskiej jeden z najsłynniejszych piosenkarzy country - Jim Reeves: po raz ostatni, a był to jego 322. tydzień (!), znajdował się na niej 26 II z piosenką You're Free to Go. Po raz ostatni odwiedzają listę popularni w latach 60. Tremeloesi; 21 VIII są na niej po raz 221. i ostatni, z tym, że 90 tygodni jako grupa towarzysząca piosenkarzowi Brianowi Poole'owi. Ostatnią piosenką the Tremeloes była Hello Buddy. Zespół Mungo Jerry swój drugi z rzędu utwór na liście również doprowadza na jej szczyt: 6 III - Baby Jump. 23 I zadebiutował Elton John (Your Song), jednak jako solowy artysta na 1. miejscu znajdzie się dopiero 23 VI 1990 z SP Sacrifice / Healing Hands, czyli po 19 latach i 151 dniach (wcześniej znalazł się na szczycie w 1976 w duecie z Kiki Dee). Z kolei Diana Ross, która zadebiutowała na 1. miejscu 21 VIII tego roku, na swój następny taki sukces musi poczekać aż 11 lat i 172 dni, czyli do 2 III 1986 (Chain Reaction).


Bilans roku:


utwór roku: Chirpy Chirpy Cheep Cheep - Middle of the Road,

wykonawca roku: Elvis Presley,

najpopularniejsze utwory: 1. My Sweet Lord - George Harrison, 2. Hot Love - T. Rex, 3. Maggie May - Rod Stewart, 4. Chirpy Chirpy Cheep Cheep - Middle of the Road, 5. Grandad - Clive Dunn,

najpopularniejsi wykonawcy: 1. T. Rex, 2. Dawn, 3. Middle of the Road, 4. Mungo Jerry, 5. George Harrison,

SPs z pierwszej setki wszech czasów: Amazing Grace - Judy Collins (13. miejsce) - patrz notowanie z 13 II,

SPs T. Rex: Ride a White Swan (2. miejsce), Hot Love (1. miejsce), Get It on (1. miejsce), Jeepster (2. miejsce),

SPs Elvisa Presley'a: I've Lost You (15. miejsce), You Don't Have to Say You Love Me (9. miejsce), The Wonder of You (47. miejsce), There Goes My Everything (6. miejsce), Rags to Riches (9. miejsce), Heartbreak Hotel / Hound Dog (10. miejsce), I'm Leavin' (23. miejsce), I Just Can't Help Believing (22. miejsce), Jailhouse Rock (42. miejsce).


  


 Data notowania: 1972-01-01  (Record Retailer) 
Numer 1: Benny Hill - ''Ernie (the Fastest Milkman In the West)''(Columbia) DB 8833

   Dwa utwory szturmem zdobywają wysokie pozycje na liście, oba staną się wielkimi przebojami tego roku: z 32. na 4. miejsce przesuwa się zupełnie błaha piosenka the New Seekers - I'd Like to Teach the World to Sing (in Perfect Harmony), a od razu na 18. pozycji pojawił się dziwnie śpiewany przez Neila Reida (bardzo wysokim głosem, niemal sopranem) utwór Mother of Mine.