Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Barry White


 Data notowania: 1974-12-07  (Music Week) 
Numer 1: Barry White - ''You're the First the Last My Everything''(20th Century) BTC 2133

 

   

'M. W.' chart: 2 XI '74-1 II '75 (14 tyg.), no. 1 7-14 XII '74 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 2. m.;
no. 181. wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Barry White, Tony Sepe, Peter Radcliffe] Piosenka You're the First the Last My Everything została nagrana i wykonana przez Barry'ego White'a (urodzony 12 IX 1944 w Teksasie) w tym samym stylu i w tej samej konwencji, co wszystkie poprzednie jego utwory: w nastrojowej aranżacji, w połączeniu brzmieniowym muzyki pop (dla niektórych - disco) i soul, z gardłową melodeklamacją wokalisty, sentymentalną melodią i z obowiązkowymi elementami 'sexy' w tekstach. Muzykę White'a uznawano jako rhythm'n'blues lub soul; otóż z tym pierwszym gatunkiem nie miała ona nic wspólnego, a co do soulu, to była co najwyżej jakąś jego parodią. Wcześniej Barry White był artystycznym opiekunem m. in. Felice Taylor, w 1969 utworzył żeńskie trio wokalne Love Unlimited, w skład którego wchodziły Glodean James (jego przyszła żona) i jej siostra - Linda oraz czterdziestoosobową Love Unlimited Orchestra. W utworze tria - Walkin' in the Rain with the One I Love White wykonywał liryczną melodeklamację, imitującą rozmowę telefoniczną. Sukces tego SP (14. miejsce na liście brytyjskiej w 1972) zachęcił go do ponownego nagrywania płyt solowych. Jeszcze w końcu lat 90. koncerty tego grubasa (Walrus of Love) cieszyły się wielkim powodzeniem.

   W grudniu gościem prezydenta Geralda Forda w Białym Domu był George Harrison. Stało się to na prośbę syna Forda, oczarowanego koncertem ex-Beatlesa w Salt Lake City.
Na listę wchodzi piosenka Roda Stewarta & the Faces - You Can Make Me Dance Sing Or Anything; wraz z podtytułem, znajdującym się w nawiasach - (Even Take the Dog for a Walk, Mend a Fuse, Fold away the Ironing Board Or Any Other Domestic Comings), jest to najdłuższy tytuł, jaki pojawił się kiedykolwiek na brytyjskiej liście, składał się ze 115 liter!!


  


 Data notowania: 1974-12-14  (Music Week) 
Numer 1: Barry White - ''You're the First the Last My Everything''(20th Century) BTC 2133

   Na 18. miejscu Donny Osmond pyta: Where Did All the Good Times Go. To właściwe pytanie! Ta piosenka nie przesunie się już wyżej i wkrótce wypadnie z listy, a co najgorsze - jeszcze tak popularny niedawno Donny do pierwszej trzydziestki trafi dopiero za niemal czternaście lat: 3 IX 1988 z piosenką Soldier of Love.
Piosenka (Hey There) Lonely Girl w wykonaniu amerykańskiego wokalisty Eddiego Holmana spada z 7. na 38. pozycję. To największy spadek w całych dziejach listy brytyjskiej z pierwszej dziesiątki!
W związku z tym, że nic szczególnego nie dzieje się na liście, warto jedynie odnotować mało ważne, ale zabawne sekwensy. W tym tygodniu na 26. miejscu słyszymy instrumentalny utwór francuskiego zespołu the Peppers - Pepper Box; w ubiegłym tygodniu znajdował się on na miejscu 12. W tym tygodniu na pozycji 12. mamy piosenkę Magic, zdobywającego coraz większą popularność zespołu brytyjskiego Pilot; za tydzień spadnie on na pozycję... 26.