Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Barbra Streisand


 Data notowania: 1980-10-25  (Music Week) 
Numer 1: Barbra Streisand - ''Woman in Love''(CBS) 8966

 

   

'M. W.' chart: 4 X '80-17 I '81 (16 tyg.), no. 1 25 X-8 XI '80 (3 tyg.), utwór roku '80; 'Billb.' chart: 1. m.;

inne wersje: Rebekah Ryan (64. m. '97);

no. 142. wśród wykonawców na liście brytyjskiej   [Barry Gigg, Robin Gibb] Na czoło listy dostaje się wspaniały przebój Barbry Streisand (urodzona w Brooklynie 24 IV 1942) - Woman in Love, zaśpiewany niezwykle sugestywnie i przejmująco. To największy sukces tej znakomitej piosenkarki i aktorki w całej jej dotychczasowej 15-letniej karierze na liście brytyjskiej. Ten przepiękny utwór pochodzi z jej albumu Guilty, zrealizowanego przez Barry'ego Gibba, a skomponowanego przez Bee Geesów. Żadna z wokalistek nie miała więcej złotych płyt w całej historii pop music, niż właśnie ta piosenkarka i aktorka! Za największą 'muzyczną' kreację aktorską Streisand uważa się jej rolę w musicalu Jule'a Styne'a - Funny Girl z 1964 (stąd pochodził przebój People). Oscara otrzymała natomiast w 1973 za rolę w filmie The Way We Were (w wesji polskiej - Tacy byliśmy). Była wyróżniona niezliczoną liczbą nagród za role sceniczne i filmowe oraz za nagrania, w tym Grammy dla największej żyjącej legendy wokalistycznej i za całokształt pracy muzycznej.

   Za Streisand w pierwszej czterdziestce znajduje się jeszcze osiem utworów w solowych wydaniach piosenkarek: na 11. miejscu Diana Ross - My Old Piano, na 26. Kate Bush - Army Dreamers, na 28. Teena Marie - I Need Your Lovin', na 30. Randy Crawford - One Day I'll Fly away, na 33. Stephanie Mills - Never Knew Love Like This before, na 34. Kelly Marie - Feels Like I'm in Love, na 37. ponownie Kelly Marie - Loving Just for Fun i na 38. Sheena Easton - One Man Woman.
Oprócz One Man Woman na liście bawią po raz ostatni dwa inne utwory Brytyjki Sheeny Easton: Modern Girl i 9 to 5. Zaskakująca jest ich droga na liście. Pierwszy, który pierwotnie nosił tytuł Modern Train, znalazł się w notowaniach 'Music Week' 5 IV tego roku, przebywał w nich tylko trzy tygodnie, dochodząc zaledwie do 56. pozycji. Drugi jest na liście od 19 VII, osiągając po czterech tygodniach 3. miejsce. Wszakże tydzień wcześniej niespodziewanie powrócił na nią Modern Girl i od tej pory obie piosenki będą zgodnie przemieszczać się po zestawieniach i jednocześnie z nich wypadną. Easton w tym okresie była typową piosenkarką pop; nieco później nawiązała współpracę z Kennym Rogersem, a przede wszystkim z Princem. Zamawiała u niego utwory (101) i uczestniczyła w jego nagraniach (The Arms of Orion). Jako kompozytorka i piosenkarka została wykonawczynią muzyki soulowej.
Jeszcze jedna z wokalistek znajduje się w notowaniach tego tygodnia: Olivia Newton-John śpiewa w duecie z Cliffem Richardem piosenkę Suddenly. Tak więc z trzech tegorocznych jej utworów jeden wykonany był z większą grupą (Xanadu z Electric Light Orchestra), jeden solo (Magic), a jeden w duecie.


  


 Data notowania: 1980-11-01  (Music Week) 
Numer 1: Barbra Streisand - ''Woman in Love''(CBS) 8966

   Pierwszy tydzień na liście bawi utwór Fashion w wykonaniu Davida Bowiego. On sam święci sukces w wystawianej na Broadway'u sztuce Elephant Man; gra tytułową postać chorego na słoniowaciznę Johna Merricka. Ostatni tydzień na liście znajduje się przebój zespołu Queen - Another One Bites the Dust. W zestawieniach 'Music Week' doszedł do 7. pozycji, podczas gdy czasopismo amerykańskie 'Billboard' zanotowało go na szczycie listy (4-18 X). To drugi utwór grupy Freddiego Mercury'ego, po retro-rockabilly piosence Crazy Little Thing Called Love (23 II-15 III), prowadzący w tym roku w USA.
W listopadzie ukazuje się pierwszy, eponimowy album gitarzysty zespołu the Kinks - Dave'a Daviesa. Ma to miejsce trzynaście lat po pierwszym SP: Death of a Clown wszedł na listę 'Record Retailer' 19 VII 1967. Davies tłumaczy to swym chorobliwym lenistwem.


  


 Data notowania: 1980-11-08  (Music Week) 
Numer 1: Barbra Streisand - ''Woman in Love''(CBS) 8966

   Po pięciu latach na listę brytyjską powraca John Lennon w wielkim przeboju z przygotowywanej właśnie płyty Double Fantasy - (Just Like) Starting over. To nagranie triumfować będzie również na amerykańskiej liście 'Billboardu'. Poprzednio Lennon na liście 'Music Week' znajdował się 10 I 1976 w swym najpiękniejszym i największym przeboju - Imagine.