Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Baccara


 Data notowania: 1977-10-29  (Music Week) 
Numer 1: Baccara - ''Yes Sir I Can Boogie''(RCA) PB 5526

 

   'M. W.' chart: 17 IX-31 XII '77 (16 tyg.), no. 1 29 X '77 (1 tydz.)

   [Rolf Soja, Frank Dostal] Rzadka sytuacja: na pierwszych dwóch miejscach nie ma ani brytyjskich, ani amerykańskich wykonawców. Za hiszpańskim żeńskim duetem Baccara już trzeci tydzień z rzędu plasują się dwie panie z Francji: La Belle Epoque w piosence z repertuaru Los Bravos - Black Is Black. Piosenka holenderskiej spółki autorskiej: Frank Dostal i Rolf Soja - Yes Sir I Can Boogie, śpiewana przez Marię Mendiolę i Mayte Mateos, jest klasycznym przebojem dyskotekowym. Baccara zdołała wprowadzić jeszcze jeden utwór na listę brytyjską (Sorry I'm a Lady), po czym przeszła do historii. Duet był pierwszym wykonawcą hiszpańskim, który zajął 1. miejsce na liście brytyjskiej; był też pierwszym żeńskim duetem, który doszedł do tej pozycji.

   Dwóch ważnych muzyków opuściło w październiku swe macierzyste zespoły: gitarzysta Genesis - Steve Hackett i perkusista Damned - Rat Scabies.
28 X ukazuje się najważniejsza płyta w historii brytyjskiego punk-rocka: Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols, rzecz jasna grupy Sex Pistols. Muzyka tego albumu z jednej strony łamała wszelkie konwencje, bezpardonowo atakując całą współczesną rzeczywistość, z drugiej zaś w bezpośredni sposób wychodziła z pierwotnego rock'n'rolla z dodaniem wyjątkowo potężnego brzmienia gitarowego. Ta manifestacja punka należy do najważniejszych arcydzieł muzyki rockowej.