Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Anita Ward


 Data notowania: 1979-06-16  (Music Week) 
Numer 1: Anita Ward - ''Ring My Bell''(TK) TKR 7543

 

   

'M. W.' chart: 2 VI-11 VIII '79 (11 tyg.), no. 1 16-23 VI '79 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 1. m.;
inne wersje: DJ Jazzy Jeff & the Fresh Prince (53. m. '91)   [Frederick Knight] Amerykański wokalista Frederick Knight na liście brytyjskiej pojawił się w czerwcu 1972, śpiewając I've Been Lonely So Long. Po siedmiu latach powraca na nią, ale w roli kompozytora i producenta piosenki wykonywanej przez Anitę Ward - Ring My Bell. To jedyny utwór tej piosenkarki na liście brytyjskiej! Jego wersja oryginalna należała do Stacy Lattisaw. Ward, choć trudno w to uwierzyć, najpierw śpiewała pieśni gospel w Memphis; w końcu lat 70. stała się popularną piosenkarką disco.

   Amerykański soulowy duet wokalny McFadden & Whitehead w swym jednym jedynym przeboju na liście brytyjskiej - Ain't No Stoppin' Us Now, odnosi swój największy sukces, dochodząc do 5. pozycji. Gene McFadden i John Whitehead byli znani z licznych piosenek, pisanych m. in. dla filadelfijskich zespołów O'Jays i Harold Melvin & the Blunotes.
Drugi SP na liście brytyjskiej Amii Stewart to cover piosenki Doorsów - Light My Fire. Zrobi on tu znacznie większą karierę, dochodząc za cztery tygodnie do 5. miejsca. Oryginalny SP the Doors znalazł się w sierpniu 1967 zaledwie na 49. miejscu. Dopiero jego reedycja z maja 1991 dojdzie do 7. pozycji; wówczas też Doorsi znajdą się jedyny raz w Top 10 listy brytyjskiej.


  


 Data notowania: 1979-06-23  (Music Week) 
Numer 1: Anita Ward - ''Ring My Bell''(TK) TKR 7543

   Sytuacja bardzo podobna, jak dokładnie cztery miesiące temu (24 II), z tym, że tym razem w pierwszej dwudziestce znajdujemy tylko dwa utwory, które zajmują swe najwyższe pozycje: oczywiście prowadzący Ring My Bell i na 19. miejscu Say When w wykonaniu Lene Lovich. Nowości w Top 20 w tym tygodniu to: na 13. miejscu (z 26.) Night Owl - drugi duży przebój, po Baker Street, Gerry'ego Rafferty'ego (dojdzie do 5. pozycji), na 14. (z 30.) Cavatina w oryginalnej filmowej gitarowej wersji Johna Williamsa z The Deer Hunter (dojdzie do 13. pozycji) i wspomniany Say When.