Brytyjska lista przebojówIndeks wykonawcówBibliografiaO autorzeCredits   
    
 
Brytyjska Lista Przebojów Więcej o poczatkach list przebojow

Poszukiwany wykonawca: Adam Ant


 Data notowania: 1982-06-12  (Music Week) 
Numer 1: Adam Ant - ''Goody Two Shoes''(CBS) A 2367

 

   'M. W.' chart: 22 V-31 VII '82 (11 tyg.), no. 1 12-19 VI '82 (2 tyg.); 'Billb.' chart: 12. m.

   [Adam Ant, Marco Pirroni] Goody Two Shoes to początek kariery Adama Anta jako solisty; kariery trwającej właściwie trzy lata. Ten szalony utwór, jeszcze współautorstwa Pirroniego, był jedynym sukcesem na miarę przebojów poprzedniego, zespołowego wcielenia artysty. Warto zauważyć, że był to pierwszy utwór Anta w pierwszej dwudziestce listy 'Billboardu'. Później właściwie tylko dwie piosenki odniosły sukces: przeciętna Friend of Foe i dużo ciekawszy, inspirowany pantomimą Puss in the Boots, utwór o tym samym tytule. Potem były już tylko same porażki, które zmusiły Anta do przerzucenia się na aktorstwo; ale jednak jeszcze w latach 90. wprowadzał swe piosenki na listę.

   EP-ka Genesis - 3x3 dochodzi do najwyższej swej pozycji: do 10. miejsca. Znajdują się na niej trzy utwory: You Might Recall, Me & Virgil i dziwacznie zatytułowana piosenka promująca tę płytę - Paperlate.


  


 Data notowania: 1982-06-19  (Music Week) 
Numer 1: Adam Ant - ''Goody Two Shoes''(CBS) A 2367

   Od razu na 9. miejsce wchodzi kolejny przebój Gary'ego Numana We Take Mystery (to Bed); i to będzie zarazem najwyższe miejsce tego utworu. Mało tego! Na liście będzie on przebywał zaledwie 4 tygodnie (w kolejnych notowaniach - 11., 23. i 35. miejsce). Tak to było wówczas z tym wykonawcą: cieszył się wciąż ogromną popularnością i w chwili pojawienia się nowej płyty cały nakład był natychmiast wykupywany tak, że w następnych tygodniach popyt na daną, niezwykle przecież za każdym razem popularną płytę, paradoksalnie spadał w czasie wielkiej jej największych sukcesów.
Na 39. miejscu debiutuje kanadyjski żeński duet wokalny - Cheri, czyli Rosalind Hunt i Lyn Cullerier. Ich piosenka o wszystko mówiącym tytule - Murphy's Law, dotrze do 13. pozycji, a o samym duecie wkrótce słuch zupełnie zaginie. Po raz ostatni na liście można usłyszeć Our Lips Are Sealed amerykańskiej żeńskiej grupy wokalno-instrumentalnej Go-Go's. W ciągu sześciu tygodni piosenka ta doszła zaledwie do 47. miejsca. W sierpniu ukaże się album grupy - Vacation. Krytycy nie pozostawią na nim suchej nitki. Dwie członkinie zespołu będą wkrótce robić karierę solową na listach przebojów: wokalistka Belinda Carlise i gitarzystka Jane Wiedlin. Z różnym powodzeniem: Carlise wprowadzi aż 23 utwory na listę brytyjską, z których Heaven Is a Place on Earth będzie prowadzić w styczniu 1988, a Wiedlin tylko dwa, oba w 1988.